Artikkeli kuva

LEHTIKUVA

Jussi Niinistö tuomitsee kivityksen

19.09.2014 |11:38

Perussuomalaisten 1. varapuheenjohtaja, kansanedustaja Jussi Niinistö ottaa blogissaan kantaa puolueensa Helsingin piirin toimiston eiliseen kivitykseen.

– On vastenmielistä ja tuomittavaa, että laillista ja kansanvaltaista poliittista toimintaa vastaan hyökätään laittomin keinoin. Tällaista toimintaa ei pidä demokratiassa kenenkään vastuullisen toimijan hyväksyä, Niinistö kirjoittaa.

Hän hämmästelee myös tapauksen toistaiseksi saamaa niukkaa mediahuomiota.

– Käsi sydämelle, suomalainen toimittaja. Jos vastaavan teon kohteena olisi ollut jonkin toisen puolueen piiritoimisto, vaikka vihreiden tai Rkp:n, olisiko uutiskynnys ylittynyt helpommin? Niinistö kysyy.

Blogikirjoitus kokonaisuudessaan on luettavissa osoitteessa www.jussiniinisto.fi.


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

1.
Suomen uutiset logo

Jussi Halla-aho: Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua ristiin, niin kyllä se on aika ruhtinaallinen vaihtoehto

23.06.2025 |12:11
6.
Suomen uutiset logo

Professori: Jaettu inho länttä kohtaan yhdistää woke-liikkeen ja islamistit

24.06.2025 |08:19

Uusimmat

Perussuomalainen 2/2025

Mainos kuva

Lue lisää

PS Naiset 1/2025

Mainos kuva

Lue lisää