Artikkeli kuva

Kohtuullisen hämmentävää valtuustokeskustelua kotoutumisesta – Tynkkynen: ”Yritettiin puhua järkeä, mutta sori oululaiset” (video)

02.03.2018 |18:57

Oululainen kaupunginvaltuutettu Sebastian Tynkkynen on julkaissut Facebook-sivuillaan videokoosteen maanantaina 26.2 käydystä kotoutumisohjelmaa koskevasta valtuustokeskustelusta.

Melkoisen katsojamäärän keränneelle videolle on koottu valtuutettujen puheenvuorojen argumentteja, joilla on enemmän tai vähemmän relevanssia kotoutumisen ja maahanmuuton kannalta.

Videon voi katsella myös Youtubessa.

Perussuomalaiset esittivät kotoutumisohjelmaan 32 korjausesitystä. Niistä hyväksyttiin lopulta 5, joista kaksi maanantaisessa valtuuston kokouksessa.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

7.
Suomen uutiset logo

Arabitaustaiset perheklaanit hallitsevat suurta osaa saksalaisesta rikollisuudesta

27.06.2025 |09:17
8.
Suomen uutiset logo

Nato tunnusti laittoman maahantulon merkittäväksi uhaksi kansalliselle turvallisuudelle

28.06.2025 |09:10
9.
Suomen uutiset logo

SU-Show #16: Suomessa on sananvapaus, mutta islamin arvostelija joutuu usein yhä vaientamisyritysten kohteeksi – onko suomalaisista tullut kulttuurisesti alistettu kansa?

27.06.2025 |14:55
10.
Suomen uutiset logo

Suomen Akatemia teki sen taas! 750 000 euron jättipotin kuittasi tällä kertaa kynsisalonkitutkimus: feminismin ja rodullistamisen manikyyritutkimusta

27.06.2025 |18:17

Uusimmat

Perussuomalainen 2/2025

Mainos kuva

Lue lisää

PS Naiset 1/2025

Mainos kuva

Lue lisää