Hallitukseen vai ei – tiedotustilaisuus klo 20:50 (suora lähetys)

27.05.2015 |19:24

Puheenjohtaja Timo Soini, puoluesihteeri Riikka Slunga-Poutsalo ja eduskuntaryhmän puheenjohtaja Jari Lindström kertovat kello 20:50 alkavassa tiedotustilaisuudessa, osallistuuko perussuomalaiset tulevaan hallitukseen.

TImo Soini on omalta osaltaa puoltanut hallitukseen menoa. Asiasta päättää puoluevaltuuston, puoluehallituksen ja eduskuntaryhmän yhteiskokous,.

TILAISUUS ON PÄÄTTYNYT. JÄLKITALLENNE OHESSA:

<iframe frameBorder=”0″ width=”460″ height=”259″ allowfullscreen webkitallowfullscreen mozallowfullscreen src=”https://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/2cbmwjte”></iframe>

 

SUOMEN UUTISET


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

2.
Suomen uutiset logo

Teemu Keskisarja: Suomen osuus maailman hiilipäästöistä on yksi promille ja Suomen pinta-alasta 75 prosenttia on metsää – ”Repikää siitä tieteelliset tosiasianne”

03.07.2025 |12:36
5.
Suomen uutiset logo

Seksuaalista väkivaltaa Saksassa torjuvat uimahallijulisteet saavat kritiikkiä – kuvissa ahdistelijoiksi esitetään valkoisia naisia ja miehiä

04.07.2025 |15:21
10.
Suomen uutiset logo

Hallitus korjaa terveydenhuoltoa: Silmälääkärille pääsee nyt helpommin ja silmälasien uusimisesta tulee monelle halvempaa

03.07.2025 |16:15

Uusimmat

Perussuomalainen 2/2025

Mainos kuva

Lue lisää

PS Naiset 1/2025

Mainos kuva

Lue lisää