Punkalaitumelainen kansanedustaja, rakennusmestari ja yrittäjä Martti Mölsä asettuu ehdokkaaksi ensi kevään eduskuntavaaleissa perussuomalaisten riveistä.
– Päätöstäni ehdokkaaksi asettumisesta vahvisti kentän kannustava tuki. Mm. Punkalaitumen, Urjalan ja Sastamalan perussuomalaiset ovat ilmoittaneet asettuvansa tukemaan vaalityötäni. Tavoitteena on, että työni kansanedustajana jatkuu, mikäli kansa niin päättää, Mölsä toteaa.
Mölsä on talous- ja ympäristövaliokunnan sekä Suomen kestävän kehityksen toimikunnan jäsen. Mölsä tunnetaan myös lukuisista luottamustehtävistä kunnallispolitiikassa, SMP:n ja sittemmin perussuomalaisten piirihallinnossa sekä Pirkanmaan Yrittäjät ry:n hallituksessa. Vuodesta 2003 lähtien Mölsä on toiminut Punkalaitumen Yrittäjät ry:n hallituksen puheenjohtaja. Punkalaitumen kunnanvaltuustoon hänet valittiin ensimmäisen kerran vuonna 1985 ja tätä nykyä hän toimii valtuuston 1. varapuheenjohtajana.
PS VERKKOTOIMITUS
Artikkeliin liittyvät aiheet
Mitä mieltä?