Artikkeli kuva

SU

Espoon PS tempaisi – lahjoitti vastaanottokodille kaksi polkupyörää

16.09.2015 |18:00

Espoon Perussuomalaiset tempaisivat suomalaisten vähäosaisten hyväksi ja lahjoittivat kaksi polkupyörää Olarinluoman vastaanottokodille. Taustalla on huoli heistä, joiden ääni ei kuulu suuren maailmallisen metelin keskellä.

Seppo Kallunki, Espoon perussuomalaisten hallituksen jäsen, on itse nuoruudessaan saanut eväät elämään vastaanottokodista ja haluaa nyt osaltaan muistaa hyväntekijöitään. Paikalla olivat myös Kari Pajunen valtuustoryhmästä sekä Jyrki Lohi Perusäijistä.

– Ilman tätä paikkaa moni vaikeuksissa oleva ei olisi selvinnyt, täällä saa toivoa paremmasta, totesi Espoon perussuomalaisten puheenjohtaja Maija Saimalahti puheessaan.

Katso luovutushetki oheisesta videoikkunasta.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

7.
Suomen uutiset logo

Järkyttävät luvut julki – IL: Espoossa ja Vantaalla vieraskielisten osuus toimeentulotuen saajista jo yli 60 prosenttia

18.09.2026 |15:24
10.
Suomen uutiset logo

PS-Nuoriso: Kokoomus ja RKP pelastivat nuorisojärjestöjensä hillotolpat – kärsijöinä valtio ja veronmaksajat

15.09.2026 |16:20

Uusimmat

PS-Naiset 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 3/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Lähetä uutisvinkki:

toimitus@perussuomalaiset.fi