Artikkeli kuva

SU

Espoon PS tempaisi – lahjoitti vastaanottokodille kaksi polkupyörää

16.09.2015 |18:00

Espoon Perussuomalaiset tempaisivat suomalaisten vähäosaisten hyväksi ja lahjoittivat kaksi polkupyörää Olarinluoman vastaanottokodille. Taustalla on huoli heistä, joiden ääni ei kuulu suuren maailmallisen metelin keskellä.

Seppo Kallunki, Espoon perussuomalaisten hallituksen jäsen, on itse nuoruudessaan saanut eväät elämään vastaanottokodista ja haluaa nyt osaltaan muistaa hyväntekijöitään. Paikalla olivat myös Kari Pajunen valtuustoryhmästä sekä Jyrki Lohi Perusäijistä.

– Ilman tätä paikkaa moni vaikeuksissa oleva ei olisi selvinnyt, täällä saa toivoa paremmasta, totesi Espoon perussuomalaisten puheenjohtaja Maija Saimalahti puheessaan.

Katso luovutushetki oheisesta videoikkunasta.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

3.
Suomen uutiset logo

Vantaalla ei haluta puhua maahanmuuton haittavaikutuksista: Valtuuston kokous meni hulinaksi – joukko valtuutettuja marssi ulos

27.01.2026 |16:30
6.
Suomen uutiset logo

Antikainen syyttää Tuppuraista huomion ohjaamisesta pois SDP:n kiusaamiskulttuurista – myös Lindtman saa täystyrmäyksen johtajuuden puutteestaan

28.01.2026 |17:21
7.
Suomen uutiset logo

Yhdysvalloissa 2,6 miljoonaa laitonta maassaolijaa vähemmän kuin vuosi sitten – demokraatit yrittävät estää karkotuksia kaikin keinoin

24.01.2026 |12:00
10.
Suomen uutiset logo

Trump antaa tonnin ”pesämunan” jokaiselle lapselle – osakesäästötilin tuoton saa haltuunsa 18-vuotiaana

30.01.2026 |12:01

Uusimmat

Perussuomalainen 4/2025

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 3/2025

Mainos kuva

Lue lisää