Artikkeli kuva

Dosentin vieraana: kansanedustaja Leena Meri

15.02.2016 |17:10

Arto Luukkasen juontamassa Dosentti-keskusteluohjelmassa on tällä kertaa haastateltavana kansanedustaja Leena Meri (ps.).

Lentoemännän, ratsastuksen opettajan, eläinlääkärin ja juristin ammattista nuorena haaveillut Meri on työskennellyt 15-vuotiaasta saakka. Hän päätyi lakiopintojen kautta varatuomariksi ja nousi viime vuoden kevään eduskuntavaaleissa kansanedustajaksi.

Meri kertoo 45-minuuttisessa ohjelmassa taustastaan ja pureutuu kevään kipeisiin poliittisiin kysymyksiin kuten maahanmuutton ja työmarkkinakysymyksiin.

Siirry videoon tästä >

Dosentti on AlfaTV:n viikoittainen ajankohtais- ja keskusteluohjelma, jota juontaa Venäjän ja Itä-Euroopan tutkimuksen yliopistolehtori, teologian tohtori, kirjailija ja mediapersoona Arto Luukkanen. Hän on myös perussuomalaisten jäsen. Lisää jaksoja täällä.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

3.
Suomen uutiset logo

Vasemmisto käy jo kuntoilunkin kimppuun – Aittakumpu: ”Kaikki ei tule valmiina yhteiskunnalta – sosialismi, se vain ei toimi”

14.09.2026 |14:57
9.
Suomen uutiset logo

PS-Nuoriso: Kokoomus ja RKP pelastivat nuorisojärjestöjensä hillotolpat – kärsijöinä valtio ja veronmaksajat

15.09.2026 |16:20

Uusimmat

PS-Naiset 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 3/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Lähetä uutisvinkki:

toimitus@perussuomalaiset.fi