Artikkeli kuva

Dosentin vieraana: kansanedustaja Leena Meri

15.02.2016 |17:10

Arto Luukkasen juontamassa Dosentti-keskusteluohjelmassa on tällä kertaa haastateltavana kansanedustaja Leena Meri (ps.).

Lentoemännän, ratsastuksen opettajan, eläinlääkärin ja juristin ammattista nuorena haaveillut Meri on työskennellyt 15-vuotiaasta saakka. Hän päätyi lakiopintojen kautta varatuomariksi ja nousi viime vuoden kevään eduskuntavaaleissa kansanedustajaksi.

Meri kertoo 45-minuuttisessa ohjelmassa taustastaan ja pureutuu kevään kipeisiin poliittisiin kysymyksiin kuten maahanmuutton ja työmarkkinakysymyksiin.

Siirry videoon tästä >

Dosentti on AlfaTV:n viikoittainen ajankohtais- ja keskusteluohjelma, jota juontaa Venäjän ja Itä-Euroopan tutkimuksen yliopistolehtori, teologian tohtori, kirjailija ja mediapersoona Arto Luukkanen. Hän on myös perussuomalaisten jäsen. Lisää jaksoja täällä.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

4.
Suomen uutiset logo

Ranskan pelätty tuhotiistai päättyi yhteenottoihin – ”Islam haluaa valloittaa kerran niin suurenmoisen maan”

07.10.2026 |11:29
6.
Suomen uutiset logo

Ranskan koululaisprotestit levisivät maahanmuuttajalähiöistä valtakunnalliseksi väkivallaksi – tuhansia otettu kiinni, satoja loukkaantunut

05.10.2026 |10:29
9.
Suomen uutiset logo

Britannian vihreät ohjeistavat: Älä käytä sanoja äiti tai isä

08.10.2026 |10:31
10.
Suomen uutiset logo

Suomen Perustalta selvitys Trumpin maahanmuuttopolitiikasta: Täyskäännös on mahdollinen, jos poliittista tahtoa löytyy

03.10.2026 |13:41

Uusimmat

Lue uusin: PS-lehti 4/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Lähetä uutisvinkki:

toimitus@perussuomalaiset.fi