Artikkeli kuva

Dosentin vieraana: kansanedustaja Leena Meri

15.02.2016 |17:10

Arto Luukkasen juontamassa Dosentti-keskusteluohjelmassa on tällä kertaa haastateltavana kansanedustaja Leena Meri (ps.).

Lentoemännän, ratsastuksen opettajan, eläinlääkärin ja juristin ammattista nuorena haaveillut Meri on työskennellyt 15-vuotiaasta saakka. Hän päätyi lakiopintojen kautta varatuomariksi ja nousi viime vuoden kevään eduskuntavaaleissa kansanedustajaksi.

Meri kertoo 45-minuuttisessa ohjelmassa taustastaan ja pureutuu kevään kipeisiin poliittisiin kysymyksiin kuten maahanmuutton ja työmarkkinakysymyksiin.

Siirry videoon tästä >

Dosentti on AlfaTV:n viikoittainen ajankohtais- ja keskusteluohjelma, jota juontaa Venäjän ja Itä-Euroopan tutkimuksen yliopistolehtori, teologian tohtori, kirjailija ja mediapersoona Arto Luukkanen. Hän on myös perussuomalaisten jäsen. Lisää jaksoja täällä.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

1.
Suomen uutiset logo

Viraalivideo Minnesotan somalien päivähoitobisneksistä on saanut yli 110 miljoonaa katsojaa – valtamedia vaikenee

29.12.2025 |18:14
3.
Suomen uutiset logo

Veronmaksajilta miljoonia somali- ja monikulttuuriyhdistyksille STEA:n kautta – rahojen käyttö pitkälti salattu, julkisuus puuttuu

31.12.2025 |16:01
7.
Suomen uutiset logo

Ennen näkemätöntä väkivaltaa Alankomaissa uudenvuoden aattona – poliiseja ammuttiin raketeilla ja kirkkokin poltettiin maan tasalle

03.01.2026 |11:16
10.
Suomen uutiset logo

Helsingin yliopiston väitöskirjatutkija lietsoo somessa vallankumousta ja vaatii kapitalistien hävittämistä

02.01.2026 |09:30

Uusimmat

Perussuomalainen 4/2025

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 3/2025

Mainos kuva

Lue lisää