LEHTIKUVA

Elomaa: Leipäjonot järkyttävät

06.12.2014 |21:10

Perussuomalaisten kansanedustaja Ritva ”Kike” Elomaa kävi ennen Linnan juhlia Hakaniementorilla, missä vietettiin vähävaraisten itsenäisyyspäiväjuhlaa.

– Se on kyllä järkyttävää, leipäjonot vain kasvavat. Ei ollut paljon sanottavaa heille, kun heidän kanssaan juttelin, Elomaa myönsi Ilta-Sanomien haastattelussa.

– Ihmiset olivat todella kultaisia ja toivottivat hyvää itsenäisyyspäivää ja että yritetään katsoa eteenpäin. Meidän pitäisi tehdä parempia päätöksiä, että heilläkin olisi hyvä olla.


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

2.
Suomen uutiset logo

Kolumni: Seta on totalitaarinen järjestö

09.03.2026 |14:01
3.
Suomen uutiset logo

Sofia Virran somessa TPS-hyökkääjään kohdistama painostus ei tuottanut tulosta – Virta saikin itse lähteä TPS:n hallituksesta, TPS korostaa, että organisaation ei tulisi kääntyä pelaajiaan vastaan

10.03.2026 |12:06
4.
Suomen uutiset logo

Turun Seta väläyttää lakimuutosta vastatoimena jääkiekkoilijalle, joka kieltäytyi pelaamasta Pride-väreissä

09.03.2026 |13:07
5.
Suomen uutiset logo

Lähihoitaja Mira: SDP:n ajatus vain yhdestä suomalaisesta hoitajasta hoivaosastolla on täysin järjetön

07.03.2026 |13:25

Uusimmat

Perussuomalainen 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 4/2025

Mainos kuva

Lue lisää