LEHTIKUVA Kimmo Mäntylä

Jari Lindström ehdolle puoluesihteeriksi

08.04.2013 |10:24

Perussuomalaisten Kymen piiri esittää kansanedustaja Jari Lindströmiä puoluesihteeriksi. Lindström on ilmoittanut lähtevänsä ehdolle. Hän asettaa puolueen tavoiteeksi pääministeripuolueen aseman. Tavoite on Lindströmin mukaan kova, mutta realistinen.

– Perussuomalaisten ainoa oikea tavoite on olla seuraavassa hallituksessa, pääministeripuolueena. Suurimman puolueen mandaatilla. Se ei tapahdu vahingossa ja itsestään, se vaatii työtä, ihan kaikilta, Lindström toteaa.

Puoluesihteeri valintaan perussuomalaisten puoluekokouksessa kesäkuussa.

Perussuomalaisten Kymen piiri esittää myös Timo Soinille jatkokautta puheenjohtajana sekä kansanedustaja Juho Eerolalle europarlamenttiehdokkuutta.

PS VERKKOTOIMITUS


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

4.
Suomen uutiset logo

Alus joutui muuttamaan reittiään, matkustajat pettyivät – Turkki ja Egypti epäsivät sateenkaariväen pääsyn satamiinsa

14.07.2026 |11:07
7.
Suomen uutiset logo

STEA-avustusten kriteerit etenevät – pohjatyön teki mies, jonka oma järjestö menetti avustuksensa ja ajautui konkurssiin

15.07.2026 |12:08

Uusimmat

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 3/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää