Artikkeli kuva

LEHTIKUVA

Jari Lindström Etelä-Saimaa-lehdelle: ”Aika maailman ihme pitää tapahtua, että jatkaisin tämän kauden jälkeen”

29.06.2017 |17:46

Työministeri Jari Lindström (uv.) on näillä näkymin jättämässä valtakunnapolitiikan. Hän jatkaa hallituksessa niin kauan, kun se pysyy pystyssä. Lindström kertoi asiasta Etelä-Saimaa-lehden haastattelussa.

– Todennäköisesti politiikan tekeminen valtakunnan tasolla on sitten tässä. Aika maailman ihme pitää tapahtua, että jatkaisin tämän kauden jälkeen, Lindström toteaa Etelä-Saimaalle.

Lindström on lehden mukaan tietoinen siitä, että istuvan hallituksen pohja on seitinohut.

- Mikä tahansa voi kaataa hallituksen. Tämä vene keikkuu joka tapauksessa.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

4.
Suomen uutiset logo

Tilintarkastaja ei pysty vahvistamaan kahden islamilaisen säätiön rahaliikennettä — Samat puutteet kahtena vuotena peräkkäin

28.09.2026 |13:03
8.
Suomen uutiset logo

Antikainen: Putinia rakastava kaksoiskansalainen osoittaa, miksi ministerien kansalaisuusvaatimusten on tiukennuttava

23.09.2026 |15:29
9.
Suomen uutiset logo

Maahanmuuttajien työttömyys paisuu Helsingissä – silti vihreiden Soininvaara ja elinkeinoelämä vaativat lisää väkeä ulkomailta

29.09.2026 |17:20

Uusimmat

Lue uusin: PS-lehti 4/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Lähetä uutisvinkki:

toimitus@perussuomalaiset.fi