Artikkeli kuva

LEHTIKUVA

Jari Lindström Etelä-Saimaa-lehdelle: ”Aika maailman ihme pitää tapahtua, että jatkaisin tämän kauden jälkeen”

29.06.2017 |17:46

Työministeri Jari Lindström (uv.) on näillä näkymin jättämässä valtakunnapolitiikan. Hän jatkaa hallituksessa niin kauan, kun se pysyy pystyssä. Lindström kertoi asiasta Etelä-Saimaa-lehden haastattelussa.

– Todennäköisesti politiikan tekeminen valtakunnan tasolla on sitten tässä. Aika maailman ihme pitää tapahtua, että jatkaisin tämän kauden jälkeen, Lindström toteaa Etelä-Saimaalle.

Lindström on lehden mukaan tietoinen siitä, että istuvan hallituksen pohja on seitinohut.

- Mikä tahansa voi kaataa hallituksen. Tämä vene keikkuu joka tapauksessa.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

6.
Suomen uutiset logo

Tynkkynen varoittaa vasemmiston klaanikytköksistä: ”Kyse on todellisuudesta, jota meidän on turha katsoa sormien läpi”

02.10.2026 |13:10
7.
Suomen uutiset logo

Ranskan koululaisprotestit levisivät maahanmuuttajalähiöistä valtakunnalliseksi väkivallaksi – tuhansia otettu kiinni, satoja loukkaantunut

05.10.2026 |10:29
8.
Suomen uutiset logo

Suomen Perustalta selvitys Trumpin maahanmuuttopolitiikasta: Täyskäännös on mahdollinen, jos poliittista tahtoa löytyy

03.10.2026 |13:41

Uusimmat

Lue uusin: PS-lehti 4/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Lähetä uutisvinkki:

toimitus@perussuomalaiset.fi