Artikkeli kuva

FB

Jiri Keronen perussuomalaisten eduskuntavaaliehdokkaaksi Uudellemaalle

22.01.2019 |20:29

Nettihahmo Jiri Keronen on valittu perussuomalaiusten eduskuntavaaliehdokkaaksi Uudellemaalle. Hän kertoi asiasta tänään blogissaan.

– Mikäli voin omalta osaltani olla parantamassa Suomea ja tukemassa tätä vaihtoehtoa, teen sen hyvällä mielellä ja puhtaalla omatunnolla. Jos saan ääniä, nuo äänet ovat sen puolesta, että Suomi muuttuisi kaikilla tavoin vapaammaksi ja demokraattisemmaksi valtioksi, joka priorisoi toiminnassaan oman maansa kansalaisia, Keronen kommentoi ehdokkuuttaan.

Omintakeisesta kirjoitustyylistään tunnettu Keronen on aktiivinen bloggari ja politiikanharrastaja. Hän on opiskellut oikeustiedettä Turussa.

Keronen on Muutos 2011 -puolueen entinen puheenjohtaja.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

8.
Suomen uutiset logo

Britannian vihreät ohjeistavat: Älä käytä sanoja äiti tai isä

08.10.2026 |10:31
9.
Suomen uutiset logo

The Economist varoittaa instituutioihin leviävästä islamismista – vaatii poliittiselta keskikentältä rohkeutta

10.10.2026 |14:01
10.
Suomen uutiset logo

Perussuomalaiset ja Leena Meri laittoivat lopun rikollisten hyysäämiselle – katso 23 kohdan lista

13.10.2026 |12:01

Uusimmat

Lue uusin: PS-lehti 4/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Lähetä uutisvinkki:

toimitus@perussuomalaiset.fi