Artikkeli kuva

LEHTIKUVA

Kerrankin Kataisella voi tienata!

11.11.2013 |15:23

Julkisuudessa on arvuuteltu pääministeri Jyrki Kataisen kiinnostusta jatkaa poliittista uraansa Euroopan unionissa. Peliyhtiö Unibet uskoo, että ensi vuonna avautuvat EU:n huippuvirat kiinnostavat Kataista siinä määrin, että hän jättää nykyiset tehtävänsä ennen ensi vuoden loppua.

Peliyhtiö Unibet antaakin kertoimen 1,22 sille, että pääministeri Katainen eroaa nykyisistä tehtävistään ennen 1. tammikuuta 2015. Kerroin sille, että eroilmoitusta ei kuulla ennen tuota päivää, on puolestaan 3,80.

PS VERKKOTOIMITUS


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

1.
Suomen uutiset logo

Purra: Ulkomaalaisväestön vahva nojaaminen takuueläkkeisiin on iso ongelma – ”Jopa ilman käytännössä minkäänlaista työuraa”

09.04.2026 |23:32
4.
Suomen uutiset logo

Oulun valtuusto lakkauttaa kouluja rahanpuutteen takia, mutta pitää kiinni kalliista ilmastotavoitteestaan – Aittakumpu: ”Kyllä on arvot pahasti vinossa”

06.04.2026 |10:00
7.
Suomen uutiset logo

Yhdenvertaisuusvaltuutettu haluaa avata itärajan – Antikainen: Suljetaan koko pulju ja säästetään kolme miljoonaa

08.04.2026 |15:11
8.
Suomen uutiset logo

Kirkkopalvelut ry:lle yli 11 miljoonaa euroa avustuksia, valtaosa toiminnan kuluista palkkoihin – puheenjohtajana kokoomuksen kansanedustaja

07.04.2026 |09:31

Uusimmat

Perussuomalainen 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää