Keskustanuoret toivoo keskustan ja perussuomalaisten yhteishallitusta

24.07.2013 |13:20

Suomen suunnan määrittämiseen tarvitaan Juha Sipilän keskustaa ja Timo Soinin perussuomalaisia, keskustanuorten puheenjohtaja Antti Kurvinen kirjoittaa keskiviikkona Suomenmaassa.

Hän toivoo, että oppositiopuolueet kirjoittaisivat yhdessä varjobudjetin vuodelle 2014. Se toimisi hyvänä harjoituksena tulevalle hallitusyhteistyölle.

Varjobudjetissa aloitettaisiin umpisolmujen aukominen, mutta satsattaisiin myös selviytymisen kannalta oleellisiin hankkeisiin.

Sen jälkeen puolueiden pitäisi miettiä yhteisessä pöydässä, mitä mahdollisessa yhteishallituksessa tehtäisiin toisin.

 

 

Veli-Pekka Leskelä


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

3.
Suomen uutiset logo

Rydman: Ylen faktantarkastus on luokatonta – tarkastaa eri asiaa mistä puhuttiin, asiantuntijana veronmaksajien rahoittamien järjestöjen päälobbari

29.04.2026 |10:42
5.
Suomen uutiset logo

Päivän pointti: Turun Sanomat kompostoi oman journalisminsa

30.04.2026 |13:02

Uusimmat

Perussuomalainen 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää