Artikkeli kuva

SU

Maaliskuun Perussuomalainen-lehti ei ilmesty koronan vuoksi

19.03.2020 |16:22

Maaliskuussa 30.3 suunniteltu Perussuomalainen-lehti jää ilmestymättä koronan takia.

Lehdessä on perinteisesti ollut runsaasti tapahtumailmoituksia ja torikuulumisia. Nyt kaikki perussuomalaisten järjestötapahtumat on peruttu. Piirien ja yhdistysten kevätkokoukset on siirretty myöhemmälle ajalle.

Lehteä jaetaan paljon suomalaisilla todeilla ja erilaisissa tapahtumissa. Kaikki PS-toritapahtumat on koronan vuoksi peruttu, joten lehden tekeminen on tältäkin osin tarpeetonta.

Koronaviruksen eteneminen ja yhteiskunnan varautuminen etenee niin kiivaalla tahdilla, että hidasrytmisellä paperilehdellä on vaikeaa pysyä kriisin alkumetreillä vauhdissa mukana. Tilannetta paikkaa Suomen Uutiset (www, Facebook, Twitter) jossa julkaistaan päivittäin koronaan liittyviä uutisia. Seuraa myös Perussuomalaisten muita somekanavia (Facebook, Youtube, Twitter).

Lehteä jaettavaksi tilanneille aktiiveille on ilmoitettu peruutuksesta tänään.

Seuraavan Perussuomalainen-lehden ilmestymispäivämäärä on 27.4.2020. Sen julkaisemisesta päätetään erikseen.

SUOMEN UUTISET


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

1.
Suomen uutiset logo

Maahanmuuttajaperheelle yli 4 000 euroa puhtaana käteen – Lehtinen: Tuollaisiin palkkasummiin on haastavaa päästä suomalaisellekin

11.09.2025 |16:14
2.
Suomen uutiset logo

Sofia Virta sai iltapäivälehdiltä toivomansa faktantarkistuksen – tulos tuskin miellyttää

16.09.2025 |19:25
3.
Suomen uutiset logo

IL-kohuselvitys avasi vieraskielisille syydettävää massiivista Kela-rahamäärää, mutta kokonaisuus on vielä tuplaten pahempi – Purra: ”Kansalaisuusperusteinen sosiaaliturva vääjäämätön”

13.09.2025 |10:00
5.
Suomen uutiset logo

Yleisradiolta meni kaikki pieleen Lontoon suurmielenosoituksen uutisoinnissa

16.09.2025 |09:20
6.
Suomen uutiset logo

Kolmannen sektorin poliittisiin hillotolppiin hupenee useita kymmeniä miljoonia euroja veronmaksajien rahaa – helsinkiläinen PS-varavaltuutettu keräsi järkyttävän listan

12.09.2025 |09:10
7.
Suomen uutiset logo

Oliko Lontoon jättimäisellä maahanmuuton vastaisella marssilla 100 000 vai miljoona mielenosoittajaa – katso video ja arvioi itse

15.09.2025 |09:21

Uusimmat

Perussuomalainen 2/2025

Mainos kuva

Lue lisää