Artikkeli kuva

Jussi Halla-aho toritilaisuudessa Hyvinkäällä. / LEHTIKUVA

”Olen ehdolla maakunta-ja eduskuntavaaleissa”, Halla-aho pamauttaa ja tylyttää samalla julkisuuslypsäjän

07.05.2018 |12:13

”Miten monta kertaa on mahdollista saada naamansa lehteen ”väläyttelemällä” ehdokkuutta erilaisissa vaaleissa? Minä olen ehdolla maakunta- ja eduskuntavaaleissa. En ole ehdolla eurovaaleissa.” Näin toteaa puheenjohtaja Jussi Halla-aho (ps.) twiitissään.

Twiitti sisältää tylytystä erästä julkisuudessa usein esiintyvälle henkilöä kohtaan, joka on innostunut lypsämään otsikoita ehdokasilmoitustaan panttaamalla (joulukuu, huhtikuu, toukokuu).

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

2.
Suomen uutiset logo

Tynkkynen jyrähtää kokoomuksen Sirpa Pietikäisen vihervasemmistolaisesta äänestyslinjasta EU:ssa

02.11.2026 |15:20
3.
Suomen uutiset logo

Muslimit ja äärivasemmisto menestyivät USA:n vaaleissa – Alaskassa Mary Peltola voitti molemmat Dan Sullivanit

05.11.2026 |12:00
5.
Suomen uutiset logo

Useissa kaupungeissa tuhansien eurojen tukia vain ulkomaalaisten työllistämiseen – Vigelius: ”Laillistettua syrjintää”

04.11.2026 |14:51
8.
Suomen uutiset logo

Oikeus tuomitsi kaksi ulkomaalaistaustaista nuorta – pahoinpitelivät ja puukottivat 15-vuotiasta Helsingin Kaivopuistossa

06.11.2026 |11:05

Uusimmat

Lue uusin: PS-lehti 4/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Lähetä uutisvinkki:

toimitus@perussuomalaiset.fi