Perussuomalaiset harkitsevat välikysymystä hallituksen rakennepaketista

29.11.2013 |13:40

Koska nyt ollaan tekemässä jokaista suomalaista koskevia, laajakantoisia ratkaisuja, päätti perussuomalaisten eduskuntaryhmä torstaina ryhmäkokouksessaan, että mikäli hallituksen esitykset eivät tyydytä, tullaan asiasta tekemään välikysymys.
Hallituksen piti pystyä viimeistelemään päätökset perjantaiaamuna. Tuolloin ilmeni kuitenkin, että laajat kokonaisuudet ovat vielä auki. Hallitus neuvotteli Säätytalolla perjantaina kolmeen saakka saamatta tulosta aikaan.

ps verkkotoimitus


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

2.
Suomen uutiset logo

Turun Seta väläyttää lakimuutosta vastatoimena jääkiekkoilijalle, joka kieltäytyi pelaamasta Pride-väreissä

09.03.2026 |13:07
3.
Suomen uutiset logo

Lähihoitaja Mira: SDP:n ajatus vain yhdestä suomalaisesta hoitajasta hoivaosastolla on täysin järjetön

07.03.2026 |13:25
4.
Suomen uutiset logo

Kolumni: Seta on totalitaarinen järjestö

09.03.2026 |14:01
9.
Suomen uutiset logo

Bergbom paljastaa opposition vaihtoehdot: Vihreät sulkisi metsätehtaita, vasemmistoliitolta miljardien veronkorotukset ja keskustalta 40 000 uutta maahanmuuttajaa vuodessa

05.03.2026 |18:00
10.
Suomen uutiset logo

Sofia Virran somessa TPS-hyökkääjään kohdistama painostus ei tuottanut tulosta – Virta saikin itse lähteä TPS:n hallituksesta, TPS korostaa, että organisaation ei tulisi kääntyä pelaajiaan vastaan

10.03.2026 |12:06

Uusimmat

Perussuomalainen 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 4/2025

Mainos kuva

Lue lisää