Artikkeli kuva

PS ARKISTO

Purra tavattavissa Pirkanmaalla ensi viikonloppuna: ”Vanhoilla kotiseuduilla on aina mukava vierailla”

11.11.2024 |11:23

Valtiovarainministeri, perussuomalaisten puheenjohtaja Riikka Purra on maakuntakierroksella Pirkanmaalla perjantaina 15. ja lauantaina 16.11.

Riikka Purra tapaa kansalaisia Pirkanmaan kierroksella usealla paikkakunnalla.

– Vanhoilla kotiseuduilla on aina mukava vierailla. Pakollisen jääkiekon paikallismatsin ja Tampereen Keskustorin telttatapahtuman lisäksi kierrän pienemmillä paikkakunnilla Orivedellä, Kangasalla, Valkeakoskella ja Akaassa.

– Keskusteluja odotan ajankohtaisista politiikan asioista, haastavista talouden ja turvallisuuden kysymyksistä sekä tietenkin lähestyvistä kunta- ja aluevaaleista, Purra sanoo.

Purra on tavattavissa:

perjantaina 15.11.
klo 16.30 perussuomalaisten toritapahtuma Jugend-tori, Keskustori 7

lauantaina 16.11.
klo 10 Kahvila Herkkuhetki, Orivesi
klo 11 Pirkan Kirpputorikeskus, Kangasala
klo 12 Good Mood Cafe, Valkeakoski
klo 12.50 Toijalan tori, Kirkkotori 6, Toijala

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

3.
Suomen uutiset logo

Ranskan pelätty tuhotiistai päättyi yhteenottoihin – ”Islam haluaa valloittaa kerran niin suurenmoisen maan”

07.10.2026 |11:29
4.
Suomen uutiset logo

Ranskan koululaisprotestit levisivät maahanmuuttajalähiöistä valtakunnalliseksi väkivallaksi – tuhansia otettu kiinni, satoja loukkaantunut

05.10.2026 |10:29
6.
Suomen uutiset logo

Britannian vihreät ohjeistavat: Älä käytä sanoja äiti tai isä

08.10.2026 |10:31

Uusimmat

Lue uusin: PS-lehti 4/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Lähetä uutisvinkki:

toimitus@perussuomalaiset.fi