Saarikangas Helsingin kaupunginhallitukseen, Raatikainen pormestariehdokkaaksi

22.09.2016 |12:39

Perussuomalaisten kaupunginhallituksen jäsen Mika Raatikainen jättää kaupunginhallituksen paikan ja tilalle tulee Perussuomalainen Helsinki ry:n puheenjohtaja Markku Saarikangas.

Raatikainen on päättänyt jättää kaupunginhallituksen paikan 4.10.2016 lähtien tultuaan Perussuomalainen Helsinki ry:n jäsenten valitsemaksi pormestariehdokkaaksi. Hän keskittyy kansanedustajan työhönsä sekä pormestariehdokkuuteensa.

Raatikainen jatkaa normaalisti valtuuston jäsenenä ja valtuustoryhmän puheenjohtajana.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

5.
Suomen uutiset logo

Pridetys kuumentaa tunteita Tampereella – PS-valtuutettu Marika Puolimatka: ”Tällainen ei ole Tampereen kaupunginvaltuuston eettisten ohjeidenkaan mukaista toimintaa”

26.08.2025 |20:49
6.
Suomen uutiset logo

Saksa ei sittenkään pärjännyt – Merkelin kutsu maailman pakolaisille ylikuormittaa saksalaisten sosiaali- ja terveyspalveluja

22.08.2025 |09:01
10.
Suomen uutiset logo

Massamuuton vastaiset mielenosoitukset leimahtivat jälleen Britanniassa- ”Kansa kärsii asuntopulasta ja laittomat siirtolaiset majoitetaan 4 tähden hotelleihin”

22.08.2025 |09:38

Uusimmat

Perussuomalainen 2/2025

Mainos kuva

Lue lisää