Artikkeli kuva

Sebastian Tynkkynen muistuttaa videollaan, mikä puolue aloitti vihreän hulluuden Suomessa

30.03.2023 |08:00

 

”Tiedätkö, kuka oikeasti aloitti isossa kuvassa ilmastohulluuden Suomessa – ja se ei muuten ollut mikään puolue vihervasemistosta?”, kysyy kansanedustaja Sebastian Tynkkynen (ps.) tuoreella dokumenttivideollaan.

Tynkkysen video tarjoaa kirkkaan katsauksen pääministeri Juha Sipilän (kesk.) pääministerikaudella tehtyihin päätöksiin, jotka kuulostivat niinä aikoina toivoa luovilta, mutta jotka tulivat lopulta suomalaisille äärettömän kalliiksi.

Katso video:

5 min 41 sek. Youtube.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

3.
Suomen uutiset logo

Woket taas vauhdissa: Suomen Akatemian brittiesikuva myöntää miljoonarahoituksen homopornon tutkimiseen, vetää rahat pois avaruusteknologialta

14.08.2026 |17:29
8.
Suomen uutiset logo

SDP aiheutti itse ongelmat, nyt esittää maahanmuuton kiristyksiä – ”Kun todellisuutta ja täysin tietoisten tekojen seurauksia ei enää pääse karkuun, alkaa tällainen veivaus”

17.08.2026 |11:19
10.
Suomen uutiset logo

Piisinen nauraa demarien takinkäännölle: ”Toverit vetivät lennosta maiharit jalkaansa”

17.08.2026 |09:21

Uusimmat

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 3/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää