Artikkeli kuva

Soini kommentoi tiistain tuumaustunnilla työmarkkinoita ja turvapaikkatilannetta (video)

21.12.2015 |13:36

Sipilän hallitus sai lähes suoritustilassa olevan Suomi Oy:n konkurssipesän siivottavakseen. Seitsemän kuukauden aikana Sipilän hallitus on saanut alulle merkittäviä, historiallisia ja rakenteellisia uudistuksia sekä sovittua toimenpideaikataulun. Yhteiskunnan tilanne on kuitenkin räjähdysherkkä. Maan talous sakkaa, ja työmarkkinatilanne on kriisissä. Miten perussuomalaiset ja hallitus laukaisevat työmarkkinoiden pattitilanteen?

Entä saadaanko EU:n ulkorajat tukittua? Pystytäänkö hallitsematon siirtolaistulva patoamaan ennen kuin se tuhoaa sosiaaliturvamme rahoituspohjan? Löydetäänkö Pohjoismaissa ja Euroopassa yhteinen toimintalinja? Näihin kysymyksiin on tiistaina vastaamassa puheenjohtaja Timo Soini (ps.).

Lähetys on päättynyt. Jälkitallenne ohessa:

Tviitit tagilla #tuumaustunti


SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

2.
Suomen uutiset logo

Aittakumpu ja Antikainen torjuvat Vääksyn koulun rehtorin väitteet – joulukirkko ei ole virhe

20.12.2025 |10:00
3.
Suomen uutiset logo

Sanna Antikaisen kolumni: Länsimainen joulu polvillaan – näin länsi antautuu

23.12.2025 |15:00
4.
Suomen uutiset logo

Terrori-iskun puinti sai uusia käänteitä Australiassa – pääministeri mukana Israelin vastaisessa mielenosoituksessa

22.12.2025 |10:02
5.
Suomen uutiset logo

Juvonen: Vanhuksen kaltoinkohtelu Torniossa palvelukodissa ei selity osaamattomuudella – kyseessä on sietämätön julmuus, kylmyys ja ilkeys

22.12.2025 |12:37
8.
Suomen uutiset logo

Professori Wall Street Journalissa: Woke-DEI ei toimi – tarvitaan näkemysten monimuotoisuutta

23.12.2025 |17:11

Uusimmat

Perussuomalainen 4/2025

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 3/2025

Mainos kuva

Lue lisää