Artikkeli kuva

TWITTER

Halla-aho: ”..totean, että muista puolueista poiketen ps ei aio lisätä maahanmuuttoa”

03.02.2021 |19:26

Puheenjohtaja Jussi Halla-aho (ps.) kirjoittaa Twitter-ketjussa:

”Maahanmuutosta ei kuulemma pidä puhua kuntavaaleissa, koska siitä ei päätetä kunnissa. Maahanmuutto ja monikulttuuristuminen ikään kuin vain tapahtuvat. Kuitenkin kaikkien muiden puolueiden pormestariehdokkaat julistavat aikovansa edistää maahanmuuttoa ja monikulttuuria.

Herää kysymys: jos maahanmuuttoon ei voida vaikuttaa kunnissa, miten sitä voidaan edistää ja lisätä kunnissa tehtävillä päätöksillä? Onko niin, että kunnat eivät voi torjua maahanmuuttoa mutta ne voivat lisätä sitä?

Mikäli näin on, totean, että muista puolueista poiketen ps ei aio lisätä maahanmuuttoa. Aiomme jättää tekemättä kaikki ne toimenpiteet, joilla muut puolueet lisäävät ja edistävät maahanmuuttoa ja monikulttuurisuutta.”

SUOMEN UUTISET


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

2.
Suomen uutiset logo

Cambridge rekrytoi tosielämän woke-Turhapuron – yliopistomaailma ihastui plagioinnista epäiltyyn rotuaktivistiin, unohti tyystin lähdekritiikin ja syyti hänelle kunniatohtoruuksia kuin saippuaa

06.08.2026 |10:50
5.
Suomen uutiset logo

Islamisaatiolle vauhtia Britanniassa – koko poliisikunta paastolle solidaarisuussyistä

03.08.2026 |10:33
6.
Suomen uutiset logo

Käräjäoikeus katsoi pitkäteräisellä veitsellä törkeän ryöstön tehneen maahanmuuttajan alaikäiseksi – THL:n ikäarvio jäi ristiriitaiseksi

03.08.2026 |14:33
8.
Suomen uutiset logo

SDP:n esikuvamaassa Espanjassa hallitusta johtavat sosialistit – vaalivoittaja joutui jäämään oppositioon

08.08.2026 |13:32
10.
Suomen uutiset logo

SDP:n Lindtmanin esikuvamaa sai kyytiä puoluejohtajien paneelissa – Purra: Espanjan maahanmuuttopolitiikka toimii ”kutsuhuutona” laittomalle maahantulolle

05.08.2026 |17:37

Uusimmat

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 3/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää