Artikkeli kuva

LEHTIKUVA

Kaksi puukotti itseään Eduskuntatalon portailla

22.09.2017 |14:49

Poliisi kertoo sivuillaan kahden henkilön puukottaneen itseään Eduskuntatalon edessä tänään perjantaina yhden jälkeen iltapäivällä. Molemmat henkilöt on viety sairaalaan. Sivullisilla ei ole vaaraa.

Tapaukseen ei tällä hetkellä epäillä liittyvän rikosta.

Tällä hetkellä poliisilla ei ole myöskään tietoa henkilöiden kansallisuuksista.

– Poliisilta on kyselty myös henkilöiden terveydentilasta. Salassapitovelvollisuuden vuoksi poliisi ei saa julkaista kenenkään terveyteen liittyviä tietoja, kertoo yleisjohtaja komisario Riku Korpela Helsingin poliisilaitoksen johtokeskuksesta.

Tilanne Eduskuntatalon edessä on ohi ja rauhallinen.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

3.
Suomen uutiset logo

Aittakumpu ja Antikainen torjuvat Vääksyn koulun rehtorin väitteet – joulukirkko ei ole virhe

20.12.2025 |10:00
5.
Suomen uutiset logo

Sanna Antikaisen kolumni: Länsimainen joulu polvillaan – näin länsi antautuu

23.12.2025 |15:00
6.
Suomen uutiset logo

Terrori-iskun puinti sai uusia käänteitä Australiassa – pääministeri mukana Israelin vastaisessa mielenosoituksessa

22.12.2025 |10:02
8.
Suomen uutiset logo

Strandman vaatii selvitystä Luonnonvarakeskuksen virhearvioista: ”Näin laajojen ja toistuvien virhearvioiden jälkeen luottamus ei voi olla itsestäänselvyys”

18.12.2025 |12:11
9.
Suomen uutiset logo

Juvonen: Vanhuksen kaltoinkohtelu Torniossa palvelukodissa ei selity osaamattomuudella – kyseessä on sietämätön julmuus, kylmyys ja ilkeys

22.12.2025 |12:37

Uusimmat

Perussuomalainen 4/2025

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 3/2025

Mainos kuva

Lue lisää