PerusÄijät tukee jäseniään puoluekokousvalinnoissa

24.05.2017 |12:37

PerusÄijät ry on kevätkokouksessaan päättänyt tukea Jyväskylän puoluekokouksessa kaikkia ehdolla olevia jäseniään.

Perusäijien toimintaperiaatteisiin kuuluu, että yhdistys edesauttaa jäsentensä pyrkimyksiä poliittisessa toiminnassa. Äijäyhdstyksen mukaan ehdokkaiden keskeisimmät vahvuudet löytyvät niin poliittisen kuin elämänkokemuksenkin saralta.

Päätöshetkellä tiedossa olevat jäsenet, jotka ovat asettuneet ehdolle:

Puheenjohtajaksi: Jussi Halla-aho, Riku Nevanpää, Veera Ruoho ja Sampo Terho.

Varapuheenjohtajistoon: Juho Eerola, Teuvo Hakkarainen, Ilpo Heltimoinen, Laura Huhtasaari, Kimmo Kivelä, Osmo Kokko, Kari Kulmala ja Jani Mäkelä.

Puoluesihteeriksi: Markku Saarikangas.

PERUSÄIJÄT RY


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

2.
Suomen uutiset logo

Antikainen: Vasemmistonuoret kehottavat taisteluun – Minja Koskela piiloutuu

06.11.2025 |19:31
3.
Suomen uutiset logo

Bill Gates käänsi kelkkansa: Ilmastonmuutos ei tuhoakaan ihmiskuntaa

01.11.2025 |14:41
5.
Suomen uutiset logo

SDP:n ja RKP:n poliitikkojen hallinnoima Suomen Pakolaisapu ry on järjestökentän massimestari: Veronmaksajat ovat kanavoineet järjestön toimintaan jo yli 15 miljoonaa euroa

03.11.2025 |16:00
8.
Suomen uutiset logo

Turkkilalta kritiikkiä ex-pääministeri Marinin muistelmateoksesta: ”Niin häpeilemättömän itsekeskeistä tekstiä että pahaa tekee”

07.11.2025 |18:29

Uusimmat

Perussuomalainen 3/2025

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 2/2025

Mainos kuva

Lue lisää