”Pete” ei kuulu Tampereen perussuomalaisiin

08.12.2013 |01:33

Itsenäisyyspäivän juhlien yhteydessä pidätetyn Peten puoluetaustaan ei ole saatu vahvistusta. Ilta-Sanomien haastattelema Pete ilmoitti haastattelussa olevansa perussuomalainen, mutta Tampereen piirin piirisihteeri Terhi Kiemungin mukaan mies ei kuulu Tampereen jäseniin:

– Tämä perussuomalaiseksi ilmoittautunut henkilö ei ole Tampereen perussuomalaisten jäsenlistalla, Kiemunki ilmoitti ja lisäsi:

– Ja jos olisi, niin ei olisi kauaa.

PS VERKKOTOIMITUS


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

1.
Suomen uutiset logo

Tuhannet muslimit rukoilivat Lontoon keskustassa – Farage: ”Britit eivät aio sietää tätä enää”

20.03.2026 |18:26
3.
Suomen uutiset logo

Saksassa kansalaiset ilmiantavat toisiaan rasismista, syrjinnästä ja oikeistolaisista satoihin ilmiantokeskuksiin

21.03.2026 |12:40
5.
Suomen uutiset logo

Suomi perui pään leikkaamisella uhkailleiden irakilaiskaksosten oleskeluluvat, mutta palautuskielto estää karkotuksen – Antikainen: ”Pelottavaa, mihin sokea ideologia johtaa”

25.03.2026 |18:09
6.
Suomen uutiset logo

Brittilehti nostaa esille maahanmuuton hurjat kustannukset – Suomen Perustan tutkimukset esillä

23.03.2026 |14:03
7.
Suomen uutiset logo

Mäenpään libanonilainen vieras ihmettelee Suomen kotouttamispolitiikkaa: ”Miten teillä on varaa tällaiseen?”

24.03.2026 |13:32

Uusimmat

Perussuomalainen 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 4/2025

Mainos kuva

Lue lisää