”Pete” ei kuulu Tampereen perussuomalaisiin

08.12.2013 |01:33

Itsenäisyyspäivän juhlien yhteydessä pidätetyn Peten puoluetaustaan ei ole saatu vahvistusta. Ilta-Sanomien haastattelema Pete ilmoitti haastattelussa olevansa perussuomalainen, mutta Tampereen piirin piirisihteeri Terhi Kiemungin mukaan mies ei kuulu Tampereen jäseniin:

– Tämä perussuomalaiseksi ilmoittautunut henkilö ei ole Tampereen perussuomalaisten jäsenlistalla, Kiemunki ilmoitti ja lisäsi:

– Ja jos olisi, niin ei olisi kauaa.

PS VERKKOTOIMITUS


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

5.
Suomen uutiset logo

Pridetys kuumentaa tunteita Tampereella – PS-valtuutettu Marika Puolimatka: ”Tällainen ei ole Tampereen kaupunginvaltuuston eettisten ohjeidenkaan mukaista toimintaa”

26.08.2025 |20:49
6.
Suomen uutiset logo

Saksa ei sittenkään pärjännyt – Merkelin kutsu maailman pakolaisille ylikuormittaa saksalaisten sosiaali- ja terveyspalveluja

22.08.2025 |09:01
9.
Suomen uutiset logo

Massamuuton vastaiset mielenosoitukset leimahtivat jälleen Britanniassa- ”Kansa kärsii asuntopulasta ja laittomat siirtolaiset majoitetaan 4 tähden hotelleihin”

22.08.2025 |09:38

Uusimmat

Perussuomalainen 2/2025

Mainos kuva

Lue lisää