”Pete” ei kuulu Tampereen perussuomalaisiin

08.12.2013 |01:33

Itsenäisyyspäivän juhlien yhteydessä pidätetyn Peten puoluetaustaan ei ole saatu vahvistusta. Ilta-Sanomien haastattelema Pete ilmoitti haastattelussa olevansa perussuomalainen, mutta Tampereen piirin piirisihteeri Terhi Kiemungin mukaan mies ei kuulu Tampereen jäseniin:

– Tämä perussuomalaiseksi ilmoittautunut henkilö ei ole Tampereen perussuomalaisten jäsenlistalla, Kiemunki ilmoitti ja lisäsi:

– Ja jos olisi, niin ei olisi kauaa.

PS VERKKOTOIMITUS


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

2.
Suomen uutiset logo

Cambridge rekrytoi tosielämän woke-Turhapuron – yliopistomaailma ihastui plagioinnista epäiltyyn rotuaktivistiin, unohti tyystin lähdekritiikin ja syyti hänelle kunniatohtoruuksia kuin saippuaa

06.08.2026 |10:50
3.
Suomen uutiset logo

SDP:n esikuvamaassa Espanjassa hallitusta johtavat sosialistit – vaalivoittaja joutui jäämään oppositioon

08.08.2026 |13:32
6.
Suomen uutiset logo

SDP:n Lindtmanin esikuvamaa sai kyytiä puoluejohtajien paneelissa – Purra: Espanjan maahanmuuttopolitiikka toimii ”kutsuhuutona” laittomalle maahantulolle

05.08.2026 |17:37
9.
Suomen uutiset logo

Perussuomalaisten kannatus kovassa nosteessa: Jos et halua Lindtmanin hallitusta, kannattaa äänestää perussuomalaisia

06.08.2026 |16:45

Uusimmat

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 3/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää