Artikkeli kuva

Pieniä tarinoita journalismista – Hakkaraisen hankala mediasuhde (video)

27.03.2014 |16:00

Kansanedustaja Teuvo Hakkarainen (ps.) pohtii videolla vaikeaa suhdettaan mediaan. Ongelmat alkoivat hänen kansanedustajakautensa ensimmäisillä metreillä.

Hakkarainen harmittelee sitä, että kyläläisten juorut ovat päätyneet sellaisenaan totuutena lehtiin. Taksinkäyttöä koskevat väitteet olisi Hakkaraisen mukaan voinut helposti tarkistaa eduskunnan tilitoimiston päälliköltä Pertti Rosilalta, mutta näin ei kuitenkaan tehty.

– Aina se pimeä puoli sieltä etsitään ja kissankokoisin kirjaimin lehtiin painetaan, kansanedustaja harmittelee.

Keskustelu kuvattiin viikonloppuna Simossa, missä Hakkarainen oli eurovaalikiertueella yhdessä perussuomalaisten kansanedustajien Hanna Mäntylän ja Jussi Halla-ahon kanssa.

PS VERKKOTOIMITUS


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

6.
Suomen uutiset logo

Tynkkynen varoittaa vasemmiston klaanikytköksistä: ”Kyse on todellisuudesta, jota meidän on turha katsoa sormien läpi”

02.10.2026 |13:10
7.
Suomen uutiset logo

Ranskan koululaisprotestit levisivät maahanmuuttajalähiöistä valtakunnalliseksi väkivallaksi – tuhansia otettu kiinni, satoja loukkaantunut

05.10.2026 |10:29
8.
Suomen uutiset logo

Suomen Perustalta selvitys Trumpin maahanmuuttopolitiikasta: Täyskäännös on mahdollinen, jos poliittista tahtoa löytyy

03.10.2026 |13:41

Uusimmat

Lue uusin: PS-lehti 4/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Lähetä uutisvinkki:

toimitus@perussuomalaiset.fi