Puhemies Lohela: ”Elämä menee eteenpäin, vaikka hallitus on kaatunut”

12.06.2017 |23:17

Eduskunnan puhemies Maria Lohela rauhoittelee puoluetovereitaan hallituskriisin keskellä.

– Elämä menee eteenpäin, vaikka hallitus on kaatunut. Edellisestä kerrasta on muuten kovin pitkä aika, Lohela kirjoittaa.

Hän osallistui tänään Turun uuden kaupunginvaltuuston ensimmäiseen kokoukseen.

– Minusta on mukavaa päästä mukaan kuntatason päätöksentekoon olkootkin, että puolueessani kiehuu ja kuohuu. Meillä on pieni mutta tasainen viiden hengen valtuustoryhmä Turussa, joten näissä tunnelmissa nyt vain jatketaan, aivan hyvillä mielin.


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

2.
Suomen uutiset logo

Saksassa kansalaiset ilmiantavat toisiaan rasismista, syrjinnästä ja oikeistolaisista satoihin ilmiantokeskuksiin

21.03.2026 |12:40
5.
Suomen uutiset logo

Suomi perui pään leikkaamisella uhkailleiden irakilaiskaksosten oleskeluluvat, mutta palautuskielto estää karkotuksen – Antikainen: ”Pelottavaa, mihin sokea ideologia johtaa”

25.03.2026 |18:09
6.
Suomen uutiset logo

Brittilehti nostaa esille maahanmuuton hurjat kustannukset – Suomen Perustan tutkimukset esillä

23.03.2026 |14:03
7.
Suomen uutiset logo

Mäenpään libanonilainen vieras ihmettelee Suomen kotouttamispolitiikkaa: ”Miten teillä on varaa tällaiseen?”

24.03.2026 |13:32

Uusimmat

Perussuomalainen 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää