Artikkeli kuva

SU

Putkonen maahanmuuttoon tiukennuksia vaatineille mielenosoittajille: ”Ainoastaan pitkäjänteinen ja johdonmukainen politiikka tuo tuloksia”

09.12.2016 |18:36

Puoluetyömies Matti Putkonen muistutti tänään pidetyssä Suomi ensin -mielenosoituksessa, että poliittinen tie on hidas, mutta vain sitä kautta saavutetut tulokset ovat kestäviä.

– Aika on odottavalle pitkä. Voimien hajottaminen ja riitely ei ole ratkaisu. Ainoastaan pitkäjänteinen ja johdonmukainen politiikka tuo tuloksia. Maltti on siksi valttia, Putkonen pohdiskeli Diana-puistossa pidetyssä mielenosoitustapahtumassa.

Video: Matti Putkonen puhuu perussuomalaisten puoluetoimiston edessä järjestetyssä mielenosoitukstapahtumassa. 4 min 24 sek.

Paikalle oli kokoontunut maahanmuuton tiukennuksia ja EU-eroa vaativia Suomi ensin -liikkeen kannattajia. Mielenosoituksen juonsi Marco de Wit.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

2.
Suomen uutiset logo

Ilhan Omar: ”En tietääkseni nainut veljeäni” – kansanedustajan epäillään esiintyneen väärällä nimellä koko uransa ajan

26.10.2026 |10:07
5.
Suomen uutiset logo

Työeläkkeet ovat lakisääteistä vakuutuspohjaista sosiaaliturvaa ja kuuluvat julkiseen talouteen – siksi ne kuuluvat myös perussuomalaiseen säästöpakettiin

24.10.2026 |12:00
7.
Suomen uutiset logo

Junnila lataa suorat sanat ay-ekonomistille: ”Eivät kai ulkomaiset osaajat sosiaaliturvan vuoksi Suomeen tule?”

23.10.2026 |17:29

Uusimmat

Lue uusin: PS-lehti 4/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Lähetä uutisvinkki:

toimitus@perussuomalaiset.fi