Soinin terveiset Bernerille: ”Perussuomalaiset ovat yksiselitteisesti taksilupien vapauttamista vastaan”

18.04.2016 |18:33

Ulkoministeri Timo Soini (ps.) huomauttaa plokissaan, ettei perussuomalaiset hyväksy liikenneministeri Anne Bernerin (kesk.) tänään esittelemiä taksiliikenteen vapauttamista koskevia näkemyksiä.

Soini painotti, etteivät Bernerin esittelemät näkemykset vastaa hallituksen tai perussuomalaistenkaan kantoja. Hallitusohjelma ei Soinin mukaan sisällä Bernerin esityksiä, eikä hallitus ole niitä käsitellyt.

– Asioita ei voi viedä eteenpäin ilman yksimielisyyttä hallituksessa. Sitä ei nyt ole, eikä liikennekaari etene, Soini kirjoittaa.

– Näiltä pohjilta liikennekaari ei mene eteenpäin. Perussuomalaiset ovat yksiselitteisesti taksilupien vapauttamista vastaan. Emme hyväksy villin lännen meininkiä.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

4.
Suomen uutiset logo

Wall Street Journal: Transsukupuolisuuden taustalla ”sosiaalinen tartunta” – muunsukupuolisiksi identifioituvien nuorten määrä romahti kahdessa vuodessa

31.10.2025 |15:48
5.
Suomen uutiset logo

Bill Gates käänsi kelkkansa: Ilmastonmuutos ei tuhoakaan ihmiskuntaa

01.11.2025 |14:41

Uusimmat

Perussuomalainen 3/2025

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 2/2025

Mainos kuva

Lue lisää