Artikkeli kuva

Riikka Purra yleisötilaisuudessa Porissa. Arkistokuvaa. / Matti Matikainen

Maahanmuuton ongelmia ei voida ratkaista kotouttamisella, ei auttamisella eikä ymmärryksellä – Purra: ”Vain tämä auttaa”

06.11.2021 |16:53

Puheenjohtaja Riikka Purra (ps.) muistuttaa jälleen kerran, että maahanmuuton ongelmiin auttaa ainoastaan ongelmallisen maahanmuuton rajoittaminen.

Purra kirjoittaa: ”Perussuomalaiset on varoittanut maahanmuuton ongelmien kärjistymisestä hyvin kauan (”Ruotsin tie”). Nyt kun se alkaa mennä perille, miettivät tahot, mitä tehdä. Lisää kotoutusta, apua ja ymmärrystä? Ei. Vain ongelmallisen maahanmuuton rajoittaminen auttaa. Ei mikään muu.”


SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

4.
Suomen uutiset logo

Ceutan kriisi sai jo koko Espanjan kaduille – Sánchezia vaadittiin eroamaan, poliisi vastasi kyynelkaasulla

03.09.2026 |12:21
6.
Suomen uutiset logo

Kommunisti kääntyi nuivaksi ja sai potkut vasemmistopuolueesta – haluaa lopettaa turvapaikkarallin ja keskittyä palautuksiin

03.09.2026 |14:17
7.
Suomen uutiset logo

Maahanmuuttoteollisuus on ollut hyvää bisnestä: Vastaanottokeskusfirma jakoi miljoonaosinkoja omistajilleen

07.09.2026 |16:40
9.
Suomen uutiset logo

Tuore tutkimus: Vasemmisto on liikkunut 11-kertaisesti enemmän vasemmalle kuin oikeisto oikealle

05.09.2026 |12:00

Uusimmat

PS-Naiset 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 3/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Lähetä uutisvinkki:

toimitus@perussuomalaiset.fi