Artikkeli kuva

Laura Huhtasaari, Kaisa Juuso, Riikka Purra, Jussi Halla-aho, Mika Mikkonen ja Terho Korpikoski. / FB/Jussi Halla-aho

Mika Mikkonen on Lapin piirin uusi puheenjohtaja

07.10.2017 |18:36

Perussuomalaisten Lapin piirin syyskokous valinta uudeksi puheenjohtajaksi on Mika Mikkonen. Hän on oikeustieteen opiskelija.

Kokouksessa paikalla ollut puheenjohtaja Jussi Halla-aho kiitteli kokousväkeä ja onnitteli tuoretta puheenjohtajaa.

– Lapin piirin syyskokous Rovaniemellä sujui hienoissa tunnelmissa Kaisa Juuson johdolla. Onnittelut Mika Mikkoselle, joka valittiin uudeksi puheenjohtajaksi, ja kiitokset Terho Korpikoskelle, joka veti piiriä varapuheenjohtajana kesäkuusta alkaen, Halla-aho kirjoitti.

Kokouksessa oli paikalla myös perussuomalaisten presidenttiehdokas Laura Huhtasaari. Hän otti päivän aikana kantaa EU:n polkumyyntilainsäädäntöön.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

1.
Suomen uutiset logo

Perussuomalaiset vaativat Turun jättimoskeijan tonttivarauksen eväämistä – Junnila varoittaa ulkomaisesta rahoituksesta ja poliittisesta islamista

27.10.2026 |12:49
2.
Suomen uutiset logo

Kolumni: Maahanmuuttajien sosiaaliturvaa on rajattava 

30.10.2026 |16:30
6.
Suomen uutiset logo

Poliisi keskeytti Ruotsissa epäillyn pikkutytön sukuelinten silpomisen – pääministeri vaatii tekijöille vankeutta ja karkotuksia

27.10.2026 |11:00
8.
Suomen uutiset logo

SDP:n eduskuntavaaliehdokas heittää lokaa ministerin päälle syyllistävällä kuvamanipulaatiolla – vaatii samaan aikaan stoppia eriarvoistumiselle

27.10.2026 |14:11

Uusimmat

Lue uusin: PS-lehti 4/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Lähetä uutisvinkki:

toimitus@perussuomalaiset.fi