Artikkeli kuva

Pihja Lehmuskoski

Perussuomalaiset tekevät välikysymyksen perhepolitiikasta

29.03.2014 |12:00

Perussuomalaisten puheenjohtaja Timo Soini ja perussuomalaisten eduskuntaryhmän puheenjohtaja Jari Lindström esittävät yhdessä perussuomalaisen eduskuntaryhmälle välikysymystä hallituksen perhepolitiikasta ja lapsilisien leikkaamisesta.

– Mikäli Perussuomalaisten eduskuntaryhmä hyväksyy yhteisen esityksemme, aloitamme neuvottelut välikysymystekstistä koko opposition kanssa, Soini ja Lindström täsmentävät.

Välikysymysesitys tehtiin perussuomalaisten puoluevaltuuston kevätkokouksessa Helsingissä.

PS VERKKOTOIMITUS


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

3.
Suomen uutiset logo

Wall Street Journal: Transsukupuolisuuden taustalla ”sosiaalinen tartunta” – muunsukupuolisiksi identifioituvien nuorten määrä romahti kahdessa vuodessa

31.10.2025 |15:48
4.
Suomen uutiset logo

Bill Gates käänsi kelkkansa: Ilmastonmuutos ei tuhoakaan ihmiskuntaa

01.11.2025 |14:41
6.
Suomen uutiset logo

SDP:n ja RKP:n poliitikkojen hallinnoima Suomen Pakolaisapu ry on järjestökentän massimestari: Veronmaksajat ovat kanavoineet järjestön toimintaan jo yli 15 miljoonaa euroa

03.11.2025 |16:00

Uusimmat

Perussuomalainen 3/2025

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 2/2025

Mainos kuva

Lue lisää