Puoluehallitus kokoontuu tekemään ehdokasvalintoja

14.02.2014 |13:44

Timo Soinin johtama, Eduskunnassa kokoontuva perussuomalaisten puoluehallitus on aloittanut kokouksensa, jonka aikana päätetään uusista eurovaaliehdokkaista.

Ehdokkaita valitaan nyt neljännen kerran. Ensimmäisellä kerralla nimettiin eurovaaliehdokkaiksi: Jussi Halla-aho, Anne Louhelainen, Pirkko Mattila, Pirkko Ruohonen-Lerner, Sampo Terho ja Juha Väätäinen, toisella kerralla Erkki Havansi, Laura Huhtasaari, Ilkka Matinpalo, Piritta Poikonen ja Mauno Vanhala. Kolmannella kerralla nimettiin Juho Eerola, Maria Lohela ja Marko Kulpakko.  

PS VERKKOTOIMITUS


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

5.
Suomen uutiset logo

SDP aiheutti itse ongelmat, nyt esittää maahanmuuton kiristyksiä – ”Kun todellisuutta ja täysin tietoisten tekojen seurauksia ei enää pääse karkuun, alkaa tällainen veivaus”

17.08.2026 |11:19
9.
Suomen uutiset logo

Piisinen nauraa demarien takinkäännölle: ”Toverit vetivät lennosta maiharit jalkaansa”

17.08.2026 |09:21

Uusimmat

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 3/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää