Artikkeli kuva

Laura Huhtasaari kuvattuna Eduskunnassa. Arkistokuvaa. / LEHTIKUVA

Huhtasaari: ”Perussuomalaisilla on jatkuvasti ollut konkreettisia ratkaisumalleja maahanmuuttopolitiikkaan – tarjoamme jälleen kerran yhteistyön kättä”

13.01.2019 |20:41

Maahamuuttokantojensa takia jatkuvasti poikittaista mailaa saanut kansanedustaja Laura Huhtasaari (ps.) tarjoaa yhteistyötä muille puolueille.

– Muille puolueille tiedoksi, että perussuomalaisilla on jatkuvasti ollut konkreettisia ratkaisumalleja maahanmuuttopolitiikkaan. Tarjoamme jälleen kerran yhteistyön kättä. Tehdään Suomesta turvallinen. Maahanmuuttajien rikollisuuteen vaikutetaan maahanmuuttopolitiikalla, Huhtasaari kirjoittaa Facebookissa.

https://www.facebook.com/laura.huhtasaari/posts/10161391077730046


Huhtasaari varoittaa sinisilmäisyydestä.

– Muutos on alkanut, hyvät ihmiset eivät ole enää hiljaa. Huumekartellit ja muut rikollisliigat käyttävät avoimia rajoja hyväkseen. Vain typerät päättäjät eivät valvo rajojaan. Vain typerät päättäjät antavat laittomasti maassa olevien ihmisten kulkea vapaasti. Vain typerät päättäjät eivät aseta omaa kansaa ensin.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

5.
Suomen uutiset logo

Suomi perui pään leikkaamisella uhkailleiden irakilaiskaksosten oleskeluluvat, mutta palautuskielto estää karkotuksen – Antikainen: ”Pelottavaa, mihin sokea ideologia johtaa”

25.03.2026 |18:09
8.
Suomen uutiset logo

Mäenpään libanonilainen vieras ihmettelee Suomen kotouttamispolitiikkaa: ”Miten teillä on varaa tällaiseen?”

24.03.2026 |13:32
10.
Suomen uutiset logo

Aittakumpu: Suomi tarvitsee vahvan herätyksen – ”On aika lopettaa suomalaisuuden ja arvojemme häpeäminen ja vähättely”

28.03.2026 |13:07

Uusimmat

Perussuomalainen 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää