Artikkeli kuva

Kansanedustaja Tavio: Isis on homojen vihollinen

14.06.2016 |14:25

Kansanedustaja Ville Tavio (ps.) uskoo yhä useamman länsimaalaisen ymmärtävän Orlandossa tapahtuneen terrori-iskun jälkeen, että ääri-islamistien toiminta on uhka varsinkin länsimaissa asuville homoseksuaaleille.

Lehtitietojen mukaan Orlandon terroriteon tekijän motiivina oli terroristijärjestö Isiksen tavoitteiden toteuttaminen.

– Islamistinen käsitys seksuaalitasa-arvosta eroaa länsimaisesta, mutta eri kulttuurien sulautumista tavoitteleva suvaitsevaisto ei ole myöntänyt tätä, Tavio toteaa.

Tavion mukaan poliittiset mielikuvat ovat Suomessa vääristyneitä siltä osin, että homoseksuaalien oikeuksien uskotaan olevan yhdenmukaisia liberaalin maahanmuuttopolitiikan kanssa.

Tavio kutsuu seksuaalivähemmistöt mukaan maahanmuuttokriittiseen rintamaan.

– Perussuomalaisten toiminta tähtää koko Suomen kansan hyvinvointiin, myös homojen, Tavio muistuttaa.

SUOMEN UUTISET


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

1.
Suomen uutiset logo

Kolumni: Miksi älyköillä on taipumus viehättyä sosialismista, vaikka se ei toimi?

19.05.2026 |11:50
5.
Suomen uutiset logo

Metsähallitus pitää makkaranpaistajia ilmastoriskinä – Junnila kehottaa Metsähallitusta lopettamaan turhan puuhastelun

21.05.2026 |11:00
6.
Suomen uutiset logo

Kansainvälisen rikostuomioistuimen pääsyyttäjä: Ei näyttöä kansanmurhasta Gazassa – perheensä menettänyt gazalaismies vaatii ICC:tä tutkimaan 14 Hamas-johtajaa

18.05.2026 |13:51

Uusimmat

Perussuomalainen 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää