Artikkeli kuva

Teuvo Hakkarainen maahanmuuttajista: ruokakuppi nurin, jos työ ei maistu

11.06.2016 |20:29

Kansanedustaja Teuvo Hakkarainen sanoo, että maahanmuutto puhuttaa edelleen maakuntien äänestäjiä, sillä vaikka perussuomalaisten kädenjälki näkyykin jo vahvasti Suomen harjoittamassa, kiristyneessä maahanmuuttopolitiikassa, asiaan halutaan Suomen kannalta kestävä ja pysyvä ratkaisu.

– Kyllä se puhututtaa kansalaisia, kun näinä aikoina joka paikasta leikataan niin se herättää ihmetystä, miksi tällaiseen laitetaan rahaa, miksi meille tulee tällaisia nuoria sliipattuja kavereita siivestämään? Myös terrori-iskuja pelätään. Meille kansanedustajille lyödään painetta, että laittakaa homma järjestykseen.


Haastattelun videotaltiointi. Pituus 5 min 3 sek.

Hakkarainen myöntää, että EU-jäsenyyden vuoksi maahanmuuttoasioiden ratkaisu on ollut vaikeaa.

– Yksi ratkaisu on se, että ruokakuppi nurin, jos työ ei maistu. Suomen vetovoimatekijät on siis poistettava.

ILKKA JANHUNEN


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

1.
Suomen uutiset logo

Maahanmuuttajaperheelle yli 4 000 euroa puhtaana käteen – Lehtinen: Tuollaisiin palkkasummiin on haastavaa päästä suomalaisellekin

11.09.2025 |16:14
3.
Suomen uutiset logo

Yle julkaisee valejuttuja, lokaa valheillaan Purraa – tällaisilla perusteilla Yle kieltäytyy korjaamasta tympeitä virheitään

08.09.2025 |19:09
4.
Suomen uutiset logo

IL-kohuselvitys avasi vieraskielisille syydettävää massiivista Kela-rahamäärää, mutta kokonaisuus on vielä tuplaten pahempi – Purra: ”Kansalaisuusperusteinen sosiaaliturva vääjäämätön”

13.09.2025 |10:00
5.
Suomen uutiset logo

Nuori ukrainalaisnainen tapettiin julmasti Yhdysvalloissa – vasemmistolaiset huolissaan rasismista

10.09.2025 |13:06
6.
Suomen uutiset logo

Mistä väestönvaihdossa on oikeasti kyse – Ylen ja Ilta-Sanomien faktantarkistajilla faktat hukassa ja lähteet kateissa

08.09.2025 |10:29
7.
Suomen uutiset logo

Kolmannen sektorin poliittisiin hillotolppiin hupenee useita kymmeniä miljoonia euroja veronmaksajien rahaa – helsinkiläinen PS-varavaltuutettu keräsi järkyttävän listan

12.09.2025 |09:10

Uusimmat

Perussuomalainen 2/2025

Mainos kuva

Lue lisää