TS: Raisiossa surmattu oli perussuomalaisten kuntavaaliehdokas

03.04.2017 |19:38

Turun Sanomien mukaan Raisiossa viikonlopun aikana surmattu mies oli perussuomalaisten kunnallisvaaliehdokas. Asian vahvisti Raision kaupunginsihteeri Petra Määttänen. Raision kaupunki sai tiedon poliisilta rikoksen selvittelyn yhteydessä.

Raision perussuomalaiset esittivät suruvalittelunsa tapahtuneen johdosta.

– Yhdistyksemme on hyvin pahoillaan omaisten suuren surun keskellä. Tällaista ei toivoisi kellekään. Toivomme voimia ja tukea perheelle, yhdistyksen puheenjohtaja Mikko Kangasoja kirjoittaa.

Puoluesihteeri Riikka Slunga-Poutsalo yhtyy suruun.

– Musertavia uutisia Raisiosta. Yksi on joukosta poissa. Syvä osanotto perheelle ja omaisille, hän kirjoittaa.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

7.
Suomen uutiset logo

Maahantulija puukotti saksalaisen opiskelijan kuoliaaksi avoimella kadulla – Saksassa kasvaa entisestään pelko, että kuka tahansa voi joutua sattumalta veitsi-iskun uhriksi

24.07.2026 |11:41
10.
Suomen uutiset logo

Berliinin Pride-juhlan iskusta epäilty on tunnettu islamisti – poliisi jahtaa libanonilaissyntyistä terroristia junatunneleissa ja rautatieasemilla

26.07.2026 |16:40

Uusimmat

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 3/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää