Kaartin jääkärirykmentin ja Panssariprikaatin Helsingin ilmatorjuntarykmentin alokkaat sotilasvalatilaisuudessa Senaatintorilla Helsingissä. Arkistokuvaa. / LEHTIKUVA

Hallituksen tiedotustilaisuus ulko- ja turvallisuuspolitiikasta – Purra ja Orpo suorassa lähetyksessä kello 14 alkaen

01.04.2025 |13:53

Hallitus järjestää ulko- ja turvallisuuspolitiikkaa koskevan tiedotustilaisuuden tiistaina 1. huhtikuuta klo 14.00 Valtioneuvoston linnan tiedotustilassa.

Paikalla tiedotustilaisuudessa ovat hallituspuolueiden puheenjohtajat: pääministeri Petteri Orpo, valtiovarainministeri Riikka Purra, opetusministeri Anders Adlercreutz ja maa- ja metsätalousministeri Sari Essayah. Tilaisuudessa ovat paikalla myös puolustusministeri Antti Häkkänen ja ulkoministeri Elina Valtonen.

SUOMEN UUTISET


Lue myös


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

4.
Suomen uutiset logo

Mikkeli häätää suomalaiset pois ja remontoi sitten tulijoille uudet tilat – Antikainen: ”Tässä hälyttävä esimerkki siitä, miksi kuntien kotoutumistuista pitää leikata”

13.08.2025 |10:57
6.
Suomen uutiset logo

Turvetuotannon alasajo sulkee tehtaita Suomessa – Keskisarja: Turve pitää nostaa pannasta

18.08.2025 |11:05
7.
Suomen uutiset logo

Valtamedia tutki mutta unohti uutisen: Vieraskielisten suuri lukumäärä leimaa huono-osaisimpien asuma-alueita

15.08.2025 |14:05
8.
Suomen uutiset logo

Purra: ”Kyllä riittää tässä maassa hommia puolueella, joka ei halua kupata veronmaksajan selkänahasta etuoikeuksia eikä totella kaiken maailman intressitahoja”

18.08.2025 |08:05
9.
Suomen uutiset logo

Talousprofessori Matti Virén: On leikattava suomalaisten hyvinvoinnille toissijaisista menoista

17.08.2025 |15:19
10.
Suomen uutiset logo

Suomi ajoi alas turvetuotantonsa viherhumpan tahtiin – Polvinen: ”Edellisen hallituksen päätökset johtivat siihen, että Italiassa mafia juhlii ja turvetuottajat Suomessa menettivät työpaikkansa”

18.08.2025 |14:51

Uusimmat

Perussuomalainen 2/2025

Mainos kuva

Lue lisää