Artikkeli kuva

KALLE ERKKILÄ

Viikon 21/2014 luetuin

Toukokuu 2014 luetuin

Kansalaisen ”Niele nämä”-direktiiviopas julkaistu

18.05.2014 |22:09

Pilapiirtäjä Kalle Erkkilän ”Niele Nämä”-direktiiviopas tuo tuoreet terveiset Brysselin pääleipomosta. Opas raottaa verhoa siihen mainioon maailmaan, mikä meillä kaikilla on kohta aivan näppiemme ulottuvilla – kunhan vain annamme niiden lystikkäiden ja pyyteettömien euroveijareiden riittävän pitkään huseerata keskenään ja rakentaa meille kaikille yhteistä suurta rauhan areenaa.

Kaksi strippiä ohessa:

kallen_direktiiviopas-03

kallen_direktiiviopas-04

Löydät Kansalaisen Niele nämä -direktiivioppaan lähimmästä hyvinvarustetusta eurokritiikkipisteessäsi. Jos sellaista ei löydy kävelyetäisyydeltä, voit ladata oppaan kätevästi netistä.

Opas löytyy täältä >

PS VERKKOTOIMITUS


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

1.
Suomen uutiset logo

Teemu Keskisarja: Suomen osuus maailman hiilipäästöistä on yksi promille ja Suomen pinta-alasta 75 prosenttia on metsää – ”Repikää siitä tieteelliset tosiasianne”

03.07.2025 |12:36
3.
Suomen uutiset logo

Seksuaalista väkivaltaa Saksassa torjuvat uimahallijulisteet saavat kritiikkiä – kuvissa ahdistelijoiksi esitetään valkoisia naisia ja miehiä

04.07.2025 |15:21
5.
Suomen uutiset logo

Hallitus korjaa terveydenhuoltoa: Silmälääkärille pääsee nyt helpommin ja silmälasien uusimisesta tulee monelle halvempaa

03.07.2025 |16:15
9.
Suomen uutiset logo

Valtiovarainministeri Riikka Purra: Suomi ei hyväksy uutta EU-yhteisvelkaa – ”Me emme kannata tällaisia järjestelyjä, me vastustamme niitä”

08.07.2025 |16:20
10.
Suomen uutiset logo

Iranilaisjohtaja käynnisti varainkeruun Trumpin ja Netanjahun salamurhaa varten: ”Tätä tehdään Euroopassa 10–20 miljoonalla dollarilla”

04.07.2025 |08:38

Uusimmat

Perussuomalainen 2/2025

Mainos kuva

Lue lisää

PS Naiset 1/2025

Mainos kuva

Lue lisää