Artikkeli kuva

KALLE ERKKILÄ

Viikon 21/2014 luetuin

Toukokuu 2014 luetuin

Kansalaisen ”Niele nämä”-direktiiviopas julkaistu

18.05.2014 |22:09

Pilapiirtäjä Kalle Erkkilän ”Niele Nämä”-direktiiviopas tuo tuoreet terveiset Brysselin pääleipomosta. Opas raottaa verhoa siihen mainioon maailmaan, mikä meillä kaikilla on kohta aivan näppiemme ulottuvilla – kunhan vain annamme niiden lystikkäiden ja pyyteettömien euroveijareiden riittävän pitkään huseerata keskenään ja rakentaa meille kaikille yhteistä suurta rauhan areenaa.

Kaksi strippiä ohessa:

kallen_direktiiviopas-03

kallen_direktiiviopas-04

Löydät Kansalaisen Niele nämä -direktiivioppaan lähimmästä hyvinvarustetusta eurokritiikkipisteessäsi. Jos sellaista ei löydy kävelyetäisyydeltä, voit ladata oppaan kätevästi netistä.

Opas löytyy täältä >

PS VERKKOTOIMITUS


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

3.
Suomen uutiset logo

Työeläkkeet ovat lakisääteistä vakuutuspohjaista sosiaaliturvaa ja kuuluvat julkiseen talouteen – siksi ne kuuluvat myös perussuomalaiseen säästöpakettiin

24.10.2026 |12:00
5.
Suomen uutiset logo

Ilhan Omar: ”En tietääkseni nainut veljeäni” – kansanedustajan epäillään esiintyneen väärällä nimellä koko uransa ajan

26.10.2026 |10:07
6.
Suomen uutiset logo

Junnila lataa suorat sanat ay-ekonomistille: ”Eivät kai ulkomaiset osaajat sosiaaliturvan vuoksi Suomeen tule?”

23.10.2026 |17:29

Uusimmat

Lue uusin: PS-lehti 4/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Lähetä uutisvinkki:

toimitus@perussuomalaiset.fi