Artikkeli kuva

PS

Sampo Terho kurmotti demareita – salintäysi kuntajohtajia repesi (katso video)

16.05.2014 |11:24

Suomen Yrittäjien järjestettyyn paneeliin osallistunut europarlamentaarikko Sampo Terho räjäytti salintäyden kuntajohtajia nauramaan osuvalla kommentillaan.

Eurovaaliehdokas Terho kertoi, kuinka ”Eurooppaa on jo pitkään vaivannut sosiaalidemokratian perintö” ja jatkoi:

– Eurooppalainen näkemys on se, että jos joku liikkuu, verota sitä. Jos se liikkuu vieläkin, sääntele sitä. Kun se lakkaa liikkumasta, maksa sille tukiaisia.

Kuvanauhalta ei selviä, pitivätkö paneeliin osallistuneet Mia-Petra Kumpula-Natri (sdp.), Olli Rehn (kesk.) tai Henna Virkkunen (kok.) kaskua erityisen onnistuneena.

Tilaisuuden videotaltiointi kokonaisuudessaan Suomen Yrittäjien sivuilla >

PS VERKKOTOIMITUS


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

3.
Suomen uutiset logo

Turkkilalta kritiikkiä ex-pääministeri Marinin muistelmateoksesta: ”Niin häpeilemättömän itsekeskeistä tekstiä että pahaa tekee”

07.11.2025 |18:29
4.
Suomen uutiset logo

Antikainen: Vasemmistonuoret kehottavat taisteluun – Minja Koskela piiloutuu

06.11.2025 |19:31
7.
Suomen uutiset logo

PS:n Simo Grönroos luettelee vielä kerran ne syyt, miksi Tilastokeskuksen ex-pomon tekemä maahanmuuttotutkimus johtaa harhaan

10.11.2025 |18:05

Uusimmat

Perussuomalainen 3/2025

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 2/2025

Mainos kuva

Lue lisää