Artikkeli kuva

Youtube

Tynkkynen tylyttää auringonpaisteessa makoilevia, tulevaisuuttaan murehtivia elokapinalaisia: ”Kyllä teillä on tulevaisuus, kun nousette siitä ja menette töihin”

23.08.2021 |21:26

Kansanedustaja Sebastian Tynkkynen (ps.) ei katso hyvällä elokapinalaisia, jotka ovat tällä kertaa valinneet performanssipaikakseen Rautatieaseman.

Eräs ilmastotuskaileva kapinoitsija pitää käsissään pahvilappusta, jossa lukee: ”Me olemme nuoriso. Meillä ei ole tulevaisuutta.”

Tynkkynen opastaa makoilijaa isällisin ottein ja sanoo: ”Kyllä teillä on tulevaisuus, kun nousette siitä ylös ja menette töihin.”

Katso Tynkkysen kuvaama video:

Video lyhyemmässä muodossa täällä:


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

2.
Suomen uutiset logo

Tiiliskivi poliisia päin ja ”Kuole poliisi!” -huutoja Helsingissä – Antikainen: Kasvojen peittäminen julkisella paikalla kiellettävä

08.12.2025 |11:21
3.
Suomen uutiset logo

Hallitus lopettaa tuetut lomat, lomailuyhdistykset järkyttyivät – Junnila: Puolueiden lomatoiminnan tukeminen ei ole veronmaksajan tehtävä

12.12.2025 |15:24
9.
Suomen uutiset logo

Eduskunta hyväksyi lukuvuosimaksut ulkomaisille toisen asteen opiskelijoille – Vigelius: ”Suomalainen koulutus ei voi olla maksuton koko maailmalle”

10.12.2025 |18:00

Uusimmat

Perussuomalainen 4/2025

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 3/2025

Mainos kuva

Lue lisää