Artikkeli kuva

Youtube

Tynkkynen tylyttää auringonpaisteessa makoilevia, tulevaisuuttaan murehtivia elokapinalaisia: ”Kyllä teillä on tulevaisuus, kun nousette siitä ja menette töihin”

23.08.2021 |21:26

Kansanedustaja Sebastian Tynkkynen (ps.) ei katso hyvällä elokapinalaisia, jotka ovat tällä kertaa valinneet performanssipaikakseen Rautatieaseman.

Eräs ilmastotuskaileva kapinoitsija pitää käsissään pahvilappusta, jossa lukee: ”Me olemme nuoriso. Meillä ei ole tulevaisuutta.”

Tynkkynen opastaa makoilijaa isällisin ottein ja sanoo: ”Kyllä teillä on tulevaisuus, kun nousette siitä ylös ja menette töihin.”

Katso Tynkkysen kuvaama video:

Video lyhyemmässä muodossa täällä:


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

5.
Suomen uutiset logo

Rydmanilta lisää vettä Kiukaalle – ministeri kieltäytyy tapaamasta ”lobbaria, joka vuotaa kaiken medialle”

17.06.2026 |14:54
8.
Suomen uutiset logo

STEA-avustusten saamisten ehdot kiristyvät – Rydman: Avustuksia ei myönnetä varakkaimmille järjestöille eikä rajattujen identiteettiryhmien tukemiseen

15.06.2026 |14:04

Uusimmat

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 3/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää