Hanna Mäntylä ei hae jatkokautta varapuheenjohtajistossa

31.05.2017 |21:05

Kansanedustaja Hanna Mäntylä (ps.) kertoo Suomen Uutisille, että hän ei hae jatkokautta puolueen 2. varapuheenjohtajana.

Mäntylä on toiminut varapuheenjohtajistossa vuodesta 2011 lähtien.

Ensimmäisestä, toisesta ja kolmannesta varapuheenjohtajasta äänestetään puoluekokousviikonloppuna 10.-11.2017 Jyväskylässä. Varapuheenjohtajakisaan ovat tällä hetkellä ilmoittautuneet Juho Eerola, Simon Elo, Teuvo Hakkarainen, Laura Huhtasaari, Arja Juvonen, Kimmo Kivelä, Osmo Kokko, Kari Kulmala, Jani Mäkelä, Jussi Niinistö, Ari Prihti, Pekka M. Sinisalo, Ville Tavio ja Matti Torvinen.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Viikon suosituimmat

1.
Suomen uutiset logo

Kolumni: Miksi älyköillä on taipumus viehättyä sosialismista, vaikka se ei toimi?

19.05.2026 |11:50
6.
Suomen uutiset logo

Kansainvälisen rikostuomioistuimen pääsyyttäjä: Ei näyttöä kansanmurhasta Gazassa – perheensä menettänyt gazalaismies vaatii ICC:tä tutkimaan 14 Hamas-johtajaa

18.05.2026 |13:51
9.
Suomen uutiset logo

Metsähallitus pitää makkaranpaistajia ilmastoriskinä – Junnila kehottaa Metsähallitusta lopettamaan turhan puuhastelun

21.05.2026 |11:00

Uusimmat

Perussuomalainen 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää