Artikkeli kuva

Laura Huhtasaari, Kaisa Juuso, Riikka Purra, Jussi Halla-aho, Mika Mikkonen ja Terho Korpikoski. / FB/Jussi Halla-aho

Mika Mikkonen on Lapin piirin uusi puheenjohtaja

07.10.2017 |18:36

Perussuomalaisten Lapin piirin syyskokous valinta uudeksi puheenjohtajaksi on Mika Mikkonen. Hän on oikeustieteen opiskelija.

Kokouksessa paikalla ollut puheenjohtaja Jussi Halla-aho kiitteli kokousväkeä ja onnitteli tuoretta puheenjohtajaa.

– Lapin piirin syyskokous Rovaniemellä sujui hienoissa tunnelmissa Kaisa Juuson johdolla. Onnittelut Mika Mikkoselle, joka valittiin uudeksi puheenjohtajaksi, ja kiitokset Terho Korpikoskelle, joka veti piiriä varapuheenjohtajana kesäkuusta alkaen, Halla-aho kirjoitti.

Kokouksessa oli paikalla myös perussuomalaisten presidenttiehdokas Laura Huhtasaari. Hän otti päivän aikana kantaa EU:n polkumyyntilainsäädäntöön.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

3.
Suomen uutiset logo

Oulun valtuusto lakkauttaa kouluja rahanpuutteen takia, mutta pitää kiinni kalliista ilmastotavoitteestaan – Aittakumpu: ”Kyllä on arvot pahasti vinossa”

06.04.2026 |10:00
6.
Suomen uutiset logo

Yhdenvertaisuusvaltuutettu haluaa avata itärajan – Antikainen: Suljetaan koko pulju ja säästetään kolme miljoonaa

08.04.2026 |15:11
7.
Suomen uutiset logo

Kirkkopalvelut ry:lle yli 11 miljoonaa euroa avustuksia, valtaosa toiminnan kuluista palkkoihin – puheenjohtajana kokoomuksen kansanedustaja

07.04.2026 |09:31
10.
Suomen uutiset logo

Johdateltu viestintä hämmentää – konsulttien käsikirjan opit ohjaavat keskustelua datakeskuksesta Mikkelissä

04.04.2026 |09:48

Uusimmat

Perussuomalainen 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää