Artikkeli kuva

TWITTER

Peruskoulussa järjestetty Seta-työpaja ei mennyt aivan putkeen (video)

17.02.2023 |08:11

Helsinkiläinen perussuomalainen Henri Lindroos kertoo Twitter-videolla peruskoulussa pidetystä Seta-työpajasta, joka ei mennyt aivan käsikirjoituksen mukaan.

Tilaisuuden alussa Setan edustaja vakuutteli lapsille, että kaikki saavat nyt olla omana itsenään. Oppilaan kommentti kuitenkin suututti setalaisen siinä määrin, että hän pyysi opettajaa poistamaan oppilaan luokasta.

Mitä seuraavaksi tapahtui? Kuuntele Lindroosin julkaisemalta videolta:

Tapauksesta kertova video julkaistiin alkun perin Tik-tokissa, mutta poistui sieltä sensuroinnin takia.

Lindroos on perussuomalaisten eduskuntavaaliehdokas Helsingissä.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

1.
Suomen uutiset logo

Vouti vie pian huumeparonin arvokellot ja loistoauton – Oikeusministerin viesti nuorille: ”Rikos ei kannata”

13.05.2026 |12:29
7.
Suomen uutiset logo

Kansainvälisen rikostuomioistuimen pääsyyttäjä: Ei näyttöä kansanmurhasta Gazassa – perheensä menettänyt gazalaismies vaatii ICC:tä tutkimaan 14 Hamas-johtajaa

18.05.2026 |13:51
8.
Suomen uutiset logo

Kolumni: Miksi älyköillä on taipumus viehättyä sosialismista, vaikka se ei toimi?

19.05.2026 |11:50

Uusimmat

Perussuomalainen 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää