Artikkeli kuva

LEHTIKUVA JARNO MELA

Soini: ”Eiväthän kokoomus ja kommunistit voi olla samassa hallituksessa”

25.03.2014 |23:10

Timo Soini (ps.) ei jää surkuttelemaan vasemmistoliiton hallituseroa eikä Kataisen sixpackin halkeamista.

– Kataisen hallitus hajosi. Vasemmistoliitto ehti tukea saksalaisia, ranskalaisia ja espanjalaisia pankkeja. Kokoomuksen matkassa menivät sekä marjat että ropposet. Eiväthän kokoomus ja kommunistit voi olla samassa hallituksessa.

– Sote-sopu söi apupuolueiden pelivaran. Jousto ja luotto loppuivat, Soini kommentoi Perussuomalaisen toimitukselle.

PS VERKKOTOIMITUS


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

6.
Suomen uutiset logo

Arabitaustaiset perheklaanit hallitsevat suurta osaa saksalaisesta rikollisuudesta

27.06.2025 |09:17
7.
Suomen uutiset logo

Nato tunnusti laittoman maahantulon merkittäväksi uhaksi kansalliselle turvallisuudelle

28.06.2025 |09:10
8.
Suomen uutiset logo

SU-Show #16: Suomessa on sananvapaus, mutta islamin arvostelija joutuu usein yhä vaientamisyritysten kohteeksi – onko suomalaisista tullut kulttuurisesti alistettu kansa?

27.06.2025 |14:55
9.
Suomen uutiset logo

Suomen Akatemia teki sen taas! 750 000 euron jättipotin kuittasi tällä kertaa kynsisalonkitutkimus: feminismin ja rodullistamisen manikyyritutkimusta

27.06.2025 |18:17

Uusimmat

Perussuomalainen 2/2025

Mainos kuva

Lue lisää

PS Naiset 1/2025

Mainos kuva

Lue lisää