Bašar al-Assad

Kansainvälinen rikollisjärjestö salakuljetti Saksaan ja muualle Eurooppaan jopa 480 syyrialaista päivässä

Saksan liittovaltion poliisi iski kansainvälisen yhteistyön tuloksena ihmissalakuljettajaliigaan ja pidätti elokuun 7. päivänä viisi sen jäsentä. Rikollisten todellisen määrän arvioidaan olevan huomattavasti suurempi. Salakuljetetuilta vaadittiin palkkioksi tuhansia euroja.

15.08.2025 |11:35

Saksassa isketään veitsellä yhä useammin ja entistä raaemmin – liittokanslerin odotetaan lunastavan lupauksensa rikollisten ulkomaalaisten karkottamisesta

Saksassa tehtiin viime vuonna yli 14 000 veitsi-iskua, mikä on 1 500 enemmän kuin edellisvuonna. Iskut ovat muuttuneet lääkärin mukaan aikaisempaa raaemmiksi ja puukot entistä pidemmiksi.

19.08.2024 |15:28

Uusimmat

Perussuomalainen 2/2025

Mainos kuva

Lue lisää