Artikkeli kuva

Riikka Purra yleisötilaisuudessa Porissa. Arkistokuvaa. / Matti Matikainen

Maahanmuuton ongelmia ei voida ratkaista kotouttamisella, ei auttamisella eikä ymmärryksellä – Purra: ”Vain tämä auttaa”

06.11.2021 |16:53

Puheenjohtaja Riikka Purra (ps.) muistuttaa jälleen kerran, että maahanmuuton ongelmiin auttaa ainoastaan ongelmallisen maahanmuuton rajoittaminen.

Purra kirjoittaa: ”Perussuomalaiset on varoittanut maahanmuuton ongelmien kärjistymisestä hyvin kauan (”Ruotsin tie”). Nyt kun se alkaa mennä perille, miettivät tahot, mitä tehdä. Lisää kotoutusta, apua ja ymmärrystä? Ei. Vain ongelmallisen maahanmuuton rajoittaminen auttaa. Ei mikään muu.”


SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

6.
Suomen uutiset logo

Järkyttävät luvut julki – IL: Espoossa ja Vantaalla vieraskielisten osuus toimeentulotuen saajista jo yli 60 prosenttia

18.09.2026 |15:24
8.
Suomen uutiset logo

Svenska Ylen selvitys: Maahanmuuton haittavaikutukset puhuttavat ainoastaan perussuomalaisia – muut puolueet vaikenevat Espoossa ja Vantaalla

21.09.2026 |13:01
10.
Suomen uutiset logo

Demarisäätiön pomo kuppasi vanhuksen rahat – Reijonen: Hälytyskellojen pitäisi soida

22.09.2026 |14:46

Uusimmat

PS-Naiset 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 3/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Lähetä uutisvinkki:

toimitus@perussuomalaiset.fi