Artikkeli kuva

SU

Suomen Uutiset haastatteli Helsinki Loves Trump -aktiivia – ”Tavoitteenamme on kertoa, että on olemassa ihmisiä jotka suhtautuvat kokoukseen positiivisesti” (video)

14.07.2018 |16:28

Suomen Uutiset haastatteli Helsinki Loves Trump -liikkeen toista perustajajäsentä Markus Bundersia lauantaina Ateneuminkujalla. Liike haluaa ottaa Suomeen saapuvat suurvaltojen valtiopäämiehet vastaan posiviitisella tavalla.

Liikkeen tavoitteena on kertoa mahdollisimman monelle ihmiselle Suomessa ja maailmalla siitä, että maastamme löytyy ihmisiä, joiden ajatukset kokouksen ja Trumpin suhteen ovat positiivisia. Bundersin mukaan liikeestä on mainittu yli sadassa kansainvälisessä lehdessä.

SUOMEN UUTISET


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

1.
Suomen uutiset logo

Jussi Halla-aho: Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua ristiin, niin kyllä se on aika ruhtinaallinen vaihtoehto

23.06.2025 |12:11
6.
Suomen uutiset logo

Professori: Jaettu inho länttä kohtaan yhdistää woke-liikkeen ja islamistit

24.06.2025 |08:19
10.
Suomen uutiset logo

Arabitaustaiset perheklaanit hallitsevat suurta osaa saksalaisesta rikollisuudesta

27.06.2025 |09:17

Uusimmat

Perussuomalainen 2/2025

Mainos kuva

Lue lisää

PS Naiset 1/2025

Mainos kuva

Lue lisää