Artikkeli kuva

Perussuomalaisen Nuorison puheenjohtaja Lauri Laitisen mielestä Keskustanuorten ulostulot alkavat olla epätoivoisia. / PS ARKISTO

Perussuomalaisen Nuoriso rökittää Keskustanuoria: ”Älytön ja epätoivoinen julkisuusstuntti”

06.05.2024 |10:56

Perussuomalainen Nuoriso tyrmää Keskustanuorten näkemyksen seksityöstä maaseudun elinvoiman edistäjänä.

– Kyseessä on älytön ja epätoivoinen julkisuusstuntti, joka osoittaa samalla, miten hukassa keskusta on kokonaisuudessaan omien arvojensa ja linjojensa kanssa, sanoo puheenjohtaja Lauri Laitinen.

Muun muassa heidän toisen kauden kansanedustajansa Pekka Aittakumpu kommentoi asiaa sosiaalisessa mediassa (IG):

– Ei tuollaista pidä hyväksyä. Maaseutu ja ihmisten hyvinvointi rakentuvat aivan toisella tavalla.

Keskusta on sekaisin

Keskustanuoret ovat jo pitkään osoittaneet tämäntyyppisillä avauksillaan, ettei heillä ole sijaa konservatiivisille ja isänmaallisille ajatuksille.

– Ratkaisu maaseudun haasteisiin ei ole bordellien perustaminen maaseudun idylliin, jyrähtää PS-Nuorison 2. varapuheenjohtaja Ami Kimanen.

Perussuomalainen Nuoriso suosittaa Keskustanuorille itsetutkiskelua ja meditaatioharjoituksia.

 

Suomen Uutiset


Artikkeliin liittyvät aiheet


Mitä mieltä?

Aiheeseen liittyviä artikkeleita


Viikon suosituimmat

4.
Suomen uutiset logo

Maahanmuuttoteollisuus on ollut hyvää bisnestä: Vastaanottokeskusfirma jakoi miljoonaosinkoja omistajilleen

07.09.2026 |16:40
5.
Suomen uutiset logo

Ceutan kriisi sai jo koko Espanjan kaduille – Sánchezia vaadittiin eroamaan, poliisi vastasi kyynelkaasulla

03.09.2026 |12:21
7.
Suomen uutiset logo

Kommunisti kääntyi nuivaksi ja sai potkut vasemmistopuolueesta – haluaa lopettaa turvapaikkarallin ja keskittyä palautuksiin

03.09.2026 |14:17
9.
Suomen uutiset logo

Tuore tutkimus: Vasemmisto on liikkunut 11-kertaisesti enemmän vasemmalle kuin oikeisto oikealle

05.09.2026 |12:00

Uusimmat

PS-Naiset 2/2026

Mainos kuva

Lue lisää

PS-Naiset 1/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Perussuomalainen 3/2026

Mainos kuva

Lue lisää

Lähetä uutisvinkki:

toimitus@perussuomalaiset.fi